MS v ragby: Protinožci poprvé zaváleli. Dnes znovu zazní haka All Blacks

Skotsko – Japonsko 45:10

Japonské Odvážné květy o víkendu šokovaly porážkou jihoafrických Springboks. Otázkou bylo, jak si poradí s odpočatým skotským týmem, který se na mistrovství představil poprvé. V prvních minutách zápasu přišly dva proměněné kopy mlýnové spojky Graiga Laidlawa, ale jako první v zápase položil pětku japonský vazač Amanaki Mafi. Po té přišly další dva body po skvěle trefeném háčku a Japonci šli překvapivě do vedení. To ale netrvalo dlouho díky dalším Laidlawovým kopům.

V dramatickém závěru prvního poločasu se oba týmy urputně snažily položit pětku, chyběly opravdu jen centimetry. Druhou polovinu utkání již měli Skoti plně pod kontrolou. Japonci přišli o svého nejlepšího hráče Mafiho, který po nešťastném zranění měl dokonce problémy s dýcháním. Poté přišlo několik prokopnutých pětek Skotů. Mark Bennett si připsal hned dvě z nich a Fin Russell stylově pěti body oslavil své 23. narozeniny.

Austrálie – Fidži 28:13

Středa přinesla také premiéru australských Wallabies proti Fidži v nadupané skupině A. Úvod zápasu byl díky proměněným kopům na obou stranách vyrovnaný, pak ale Australané ukázali svou sílu. Protinožci položili celkem tři pětky, Fidži držel nad vodou především výkon Nemani Nadola, který proměnil hned tři kopy. Konečný stav utkání: 28:13.

Francie – Rumunsko 38:11

Les Bleus ve večerním zápase na olympijském stadionu potvrdili roli favorita a přehráli rumunský výběr 38:11. Diváci mohli vidět hned čtyři pětky modrých. Rumunsku nepomohl ani skvělý výkon kapitána Mihaie Macovei.