Sparta odvrátila pohárový krach s třetiligovým Královým Dvorem. Vyhrála až na penalty

Sparta přijela na hřiště třetiligového soupeře, kde se pořádně zapotila.

Po včerejším ostudném vypadnutí sešívaných zažil český fotbalový fanoušek v domácím poháru další zajímavý večer.

Vyhořet totiž mohl i druhý aktér nedělního derby.

[related_program]

Spartu nejprve spasil Jiráček

Favorizovaná Sparta Praha výrazně podcenila třetiligový Králův Dvůr, s nímž od 45. minuty prohrávala po brance Ladislava Volešáka, shodou okolností odchovance týmu z Letné.

Šanci na postup rudým zajistil až v 90. minutě Petr Jiráček. Definitivně Sparta ostudu odvrátila v pokutových kopech. Domácí Kraus sice panenkovským lobem překonal gólmana Millera, na překvapení to ale nestačilo.

Teplice padly v Pardubicích

Druholigové Pardubice napekly pro hosty z Teplic pořádně tvrdý perník. Prvoligového soupeře doslova deklasovaly rozdílem třídy 3:0. Ráz utkání dodal první gól Michala Petráně ze šesté minuty.

Druhou branku do sítě přidal ve 33. minutě po krásném centru Adama Fouska z levé strany Tomáš Pospíšil. Debakl završil 5 minut před koncem střídající Patrik Valenta.

Snad si Sparta i Slavia to nejlepší nechávají na neděli!