Skvělá Martina Sáblíková si vyjela místenku do Ria! Kolik sportovců zažilo letní i zimní olympijské hry?

Zažít atmosféru letní olympiády toužila Martina Sáblíková již dlouhou dobu. Teď se to zlaté české rychlobruslařce konečně povedlo.

Martina Sablikova

Martině se klaní fanoušci z různých koutů světa. Její úspěch neunikl ani příznivcům v Nizozemsku, Mekce rychlobruslení.

V časovce na MS v Richmondu skončila Sáblíková na 12. místě, což jí stačilo ke splnění velkého snu.

Byla to obrovská úleva. Měla jsem v jednu chvíli opravdu hrozný strach, že to nedopadne.

Martina Sáblíková

Nervy v cílovém prostoru

Martina Sáblíková se po absolvování 30km časovky v cíli strachovala, kolik soupeřek ji ještě překoná.

„Když mě v cíli předjela o pár setin Ruska Antošinová, říkala jsem si, že jestli tímhle o Rio přijdu, tak se snad zblázním. Naštěstí všechno dobře dopadlo,“ uvedla Sáblíková na svém webu.

Nakonec skončila v redukovaném pořadí zemí na 9. příčce, což znamenalo kvalifikaci na olympijské hry.

Sportovní obojživelníci

34 sportovců zatím startovalo jak na letních, tak i na zimních olympijských hrách.

Mezi nimi jsou i dvě Češky: běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová startovala i na letních hrách v Atlantě 1996, kde závodila na horských kolech.

Běžecké lyžování s horskými koly dokázala na olympijské úrovni zkombinovat také Kateřina Nash, dříve Hanušová.

Teď k nim přibyla třetí do party. Martina Sáblíková číslo sportovních obojživelníků zvýší na 35.