MS v ragby: Legendární All Blacks na úvod potrápila Argentina

Úřadující mistři světa z roku 2011 před vyprodaným stadionem ve Wembley vyzvali Argentinu.

Zápas sledovalo rekordních 89 019 diváků!

Při posledním utkání obou celků na světovém šampionátu v roce 2011 vyhráli All Blacks na domácím hřišti 33:10. Samozřejmě nesměla chybět tradiční haka, kterou vedl kapitán Richie McCaw.

All Blacks ještě nikdy nepohráli zápas v základní skupině, přesto se s Argentinou zapotili více, než čekali.

Argentina jako první připočetla pět bodů, po kterých přidala další dva. První část se nesla navíc ve znamení špatné disciplíny Nového Zélandu, jeho hráči obdrželi hned dvě žluté karty.

Hráče v černém v prvním poločase zachraňoval výkon útokové spojky Dana Cartera. První část All Blacks prohráli 12:13.

V průběhu druhého poločasu se Novozélanďané probrali a konečně se jim podařilo prolomit argentinskou obranu. V rozmezí deseti minut pak přišly dvě proměněné pětky Conrada Smithe a Sama Cana, další dva body vždy přidal Carter. Konečné skóre 26:16, kiwi utekli pumám o deset bodů.

V Brightonu vše dopadlo podle očekávání. Samoa si utkání s přehledem pohlídala a porazila Spojené státy 25:16. Oběma celkům se podařilo položit dvě pětky, rozhodly trestné kopy.

Ve skupině A pak Wales navzdory zranění hráčů rozdrtil Uruguay vysokým skóre 54:9.