Liga mistrů: Arsenal senzačně padl v Záhřebu. Barcelona dostala gól z půlky od AS Řím

Skupina E:

Bayer Leverkusen – BATE Borisov 4:1

V prvním poločase ještě Bělorusové ubojovali remízu 1:1.

Po pauze se ale projevila síla domácího Bayeru.  Nejprve se prosadil Hakan Çalhanoğlu, po něm Javier Hernández a na konečných 4:1 uzavřel z penalty opět Çalhanoğlu.

AS Řím – Barcelona 1:1

Cenný bod urvali Římané v souboji s favorizovanou Barcelonou. Ve 21. minutě se sice trefil Luis Suárez, domácí však o deset minut později vyrovnali neskutečným gólem Alessandra Florenziho.

Brance nejspíš nemohl uvěřit ani sám střelec.

Na začátku druhého poločasu se zranil římský gólman Wojciech Szczęsny. Náhradník Morgan De Sanctis však udržel hvězdné střelce na uzdě a má velkou zásluhu na výsledné remíze.

Skupina F:

Dinamo Záhřeb – Arsenal 2:1

Jak vypadá noční můra Arséna Wengera ukázal souboj Gunners s Dinamem Záhřeb. Jen z lavičky sledoval tento zlý sen gólman Petr Čech.

Nejprve míč do vlastní branky odrazil nešťastník Alex Oxlade-Chamberlain.

Ještě do poločasu byl po dvou žlutých kartách vyloučen Olivier Giroud a náskok Dinama zdvojnásobil Junior Fernandes. Angličané sice ještě v 78. minutě snížili střídajícím Theo Walcottem, na víc se ale nezmohli.

Největší šok prvního kola byl na světě!

Olympiakos Pireus – Bayern Mnichov 0:3

V Řecku čekali diváci na první gól až do 52. minuty. V té se krásně (nebo šťastně?) trefil Thomas Müller a dodal svěřencům Pepa Guardioly na jistotě.

Povinné 3 body pro Bayern pojistil Mario Götze a chvíli po něm uzavřel na konečných 0:3 opět Müller.

Skupina G:

Dynamo Kyjev – Porto 2:2

Porto nejdřív v Kyjevě prohrávalo, pak i vedlo díky brankám Aboubakara. Krátce před koncem Vitalij Bujalskij srovnal na 2:2.

Vyrovnávací branka neudělala radost Ikeru Casillasovi, ten dost možná reagoval na podezřelý pohyb praporku asistenta rozhodčího. Ofsajd se ale nekonal.

Chelsea – Maccabi Tel Aviv 4:0

Je trápení zapomenuto? Chelsea v pohodě zametla s izraelským Maccabi Tel Aviv. V úvodu sice Eden Hazard neproměnil penaltu. Skóre ale i tak už v 15. minutě otevřel  Willian.

Do přestávky se tentokrát už úspěšně ujal penalty Oscar. A po změně stran dovršili skóre na konečných 4:0 Diego Costa a Cesc Fàbregas

Skupina H:

Valencia – Zenit 2:3

Domácí tým nezačal vůbec dobře. První dějství prohrál 0:2 kvůli gólům Hulka. Po přestávce netopýři ale vyrovnali. Jenže čtvrt hodiny před koncem je skolil přesnou ranou k tyči Axel Witsel.

Gent – Lyon 1:1

Premiéra Gentu v Lize mistrů byla ve znamení červené. Domácí dohrávali v devíti, ale i tak vydřeli remízu.

Už v prvním poločase viděl červenou kartu Brecht Dejaegere.

Ve druhé pak obránce Lyonu Christophe Jallet otevřel skóre a vypadalo to na výhru favorita.

Domácím se ovšem podařilo vyrovnat. A dlouho hrdinně odolávali. V 88. minutě to však vypadalo na kapitulaci. Druhá červená pro domácí, konkrétně pro Thomase Foketa, a penalta pro Lyon!

Alexander Lacazette ji však neproměnil a tak Gentu zůstal cenný bod.