Petra Kvitová na US Open zažije své „poprvé“. Tomáše Berdycha vyřídil mušketýr Gasquet

Před několika dny Petra Kvitová zvedla nad hlavu trofej v New Havenu a na Twitter psala Sweet #17!!

Právě tolik titulů z okruhu WTA už má totiž ve své sbírce. Na US Open ale česká lvice pokořila další důležitou metu, poprvé se probojovala do čtvrtfinále.

Byla to možná větší dřina, než se původně očekávalo. „Od začátku zápasu jsem byla na dvorci horší, ale nějak jsem dokázala udržet podání a čekala na svoji šanci, kterou jsem v každém setu využila,“ řekla Petra Kvitová pro ČTK po vítězství nad Britkou Johannou Kontaovou v poměru 7:5 a 6:3.

Tomáš Berdych US Open

Tomáš Berdych se pořádně zapotil už v minulém kole proti Guillerno García-Lópezovi. V osmifinále s Francouzem Richardem Gasquetem zvládl jen úvodní set, ale postupně odpadal.

Výsledkem byla porážka 6:2, 3:6, 4:6 a 1:6. „Škoda nevyužitých šancí, protože začátek byl dobrý a byla to cesta, jakou bych se měl s ním držet,“ litoval Tomáš Berdych, který už byl ve čtvrtém setu s francouzským mušketýrem zcela bez šance.

Bez šance naopak nebude Petra Kvitová ve čtvrtfinálovém klání proti Italce Flavii Pennettaové, které bude součástí středečního programu.