Na Euro zbývá poslední krok. REPRE však šampaňské ještě nechladí

„Člověk by chtěl proměnit hned svůj první mečbol, který je ale ještě hypotetický. Když Nizozemsko vyhraje, všechno bude ještě otevřené,“ uvědomuje si brankář Petr Čech.

Fotbalová reprezentace do Lotyšska neodcestovala s bednami plnými vychlazeného šampaňského.

Postoupit s předstihem na mistrovství Evropy by se ale rozhodně dalo považovat za velký úspěch. Vždyť škarohlídové národnímu celku před startem kvalifikace vůbec nevěřili.

„Pravděpodobně nám chybí ještě tři body. Další zápas s Lotyšskem a zápas v Turecku mohou rozhodnout o kvalifikaci. Ale ještě není nic hotovo, není co slavit,“ zůstává pokorný trenér Pavel Vrba.

Kouč národního týmu a brankář Čech se sešli s českými basketbalisty, kteří v Lotyšsku hrají mistrovství Evropy.

Fotbal reprezentace

Národní tým kvalifikační skupinou proplouvá až na dvě zaváhání ve vítězném duchu. Stačí si ale vzpomenout na čtvrteční poločasovou mizérii s Kazachstánem nebo na prohru na Islandu.

V domácím souboji s Lotyšskem měli navíc Češi obrovskou kliku. Vždyť vyrovnávací gól na 1:1 dali až v 90. minutě, kdy blamáž odvrátil Václav Pilař.

Jak se říká, poslední krok bývá ten nejtěžší a tým Lotyšska rozhodně není složen z nějakých nazdárků. Ze 7 zápasů ve skupině prohrál jenom 3.

Český trenér plánuje udělat změny v sestavě. Mohl by vyslyšet hlasy fanoušků a na plac postavit čtvrtečního hrdinu Milana Škodu. „Udělal obrovský krok k tomu, aby v základu mohl být,“ dodal trenér Pavel Vrba.

Zápas v Lotyšsku se hraje v neděli od 18 hodin. Sledovat jej můžete prostřednictvím O2 TV na stanici ČT sport.