Souhrn Premier League: Swansea báječným obratem skolila Manchester United

Southampton – Norwich 3:0

První výhra a hned o tři góly. Svěřenci Ronalda Koemana se s Norwichem příliš nepárali. Zápas ovlivnila červená karta, kterou viděl ve 31. minutě hostující Steven Whittaker. Southampton toho náležitě využil.

Domácí si nejprve brankou do šatny Graziana Pellého skvěle připravili pozici pro druhý poločas, ve kterém utkání rozhodl Dušan Tadič. Srbský záložník vstřelil dva slepené góly a rozhodl tak v rozmezí 64. a 67. minuty o jasném vítězství Southamptonu.

Swansea – Manchester United 2:1

Velkolepý obrat zajistil vítězství domácí Swansea nad Manchesterem United. Hosté šli do vedení zásluhou Juana Maty brzy po přestávce. Jenže pak přišlo ďábelských pět minut pro Rudé Ďábly a všechno bylo jinak.

Ashley Williams odcentroval na hlavu Andrého Ayewa, jenž vyrovnal. Útočník Bafetimbi Gomis pak převážil misky vah na domácí stranu a mohl si vychutnat svou nezaměnitelnou oslavu.

https://twitter.com/GarrettMcInnis/status/638024521786765312

[fve]https://youtu.be/zQvg-auL51w[/fve]

Manažera United Louise van Gaala doběhla jeho vlastní slova. „V mém prvním zápase jsem čelil právě Swansea a prohráli jsme. Teď mě čeká 50. zápas a chtěl bych ukázat, že jsme na soupeře už lépe připraveni,“ řekl před utkáním.

No, dopadlo to stejně – 1:2. Jen mezitím United utratili 230 milionů liber.

Tenhle obraz bude van Gaala pronásledovat.

Swansea povyskočila v tabulce po čtyřech kolech na 4. místo. „Swansea má zatraceně dobrý tým,“ napsal na Twitter Gary Lineker.

 

Jiří Fišara Autor článku
Jiří Fišara
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru