Sedmou etapu Vuelty vyhrál Lindeman, Froome v kopci ztratil na ostatní favority

Triumf ze 191 kilometrů dlouhé etapy z Jódaru do Alto de Capileira je pro Berta-Jana Lindemana životním úspěchem.

Zhruba 200 metrů před cílem setřásl druhého Ilju Koševoje, který dorazil se ztrátou devíti vteřin. Součástí původního úniku byl ještě Francouz Jérome Cousin. Ten ale po kolizi s motocyklem ztratil naději na prvenství a dojel čtvrtý.

Třetí byl o 29 vteřin za Lindemanem mocně finišující Fabio Aru ze stáje Astana. Na skupinu největších favoritů ale najel jen sedm vteřin.

Na šestém místě dojel do cíle Esteban Chaves a udržel si červený trikot vedoucího závodníka. V čele je o deset vteřin před Tomem Dumoulinem.

Ve skupině spolu s Chavesem byli i další favorité Alejandro Valverde, Nairo Quintana, Rafal Majka a další.

Chyběl ovšem Chris Froome. Vítěz Tour de France nabral v kopci minutovou ztrátu a propadl se v celkovém hodnocení na dvanáctou příčku.Na Chavese ztrácí 1:22.

Vuelta pokračuje v sobotu rovinatou etapou do Murcie, ve které by měli kralovat sprinteři.