Evropská liga: Sparta, Plzeň i Liberec prošly dál. Jablonec potrápil Ajax, ale je vyřazen

Thun – Sparta 3:3

První zápas 1:3, postupuje Sparta.

Pražská Sparta splnila povinnost. Ani v Thunu remízou 3:3 nenadchla, ale postup měla v podstatě celou dobu pod kontrolou. Výrazně pomohly dvě branky Bořka Dočkala a Josefa Hušbauera, jenž ovšem už v první půli musel odstoupit kvůli zranění.

Domácí však do poločasu snížili a po pauze dokonce vyrovnali. Ani další vedení, které zařídil hlavou Costa, Sparta neudržela. Utkání skončilo remízou 3:3. Pražané navíc dohrávali o deseti bez vyloučeného Michala Breznaníka.

Postup ale domů vezou i s gratulací exreprezentanta Tomáše Pekharta.

Otazníky ale zůstávají dál.

Jablonec – Ajax 0:0

První zápas 0:1, postupuje Ajax.

Co chybělo? Možná více zkušeností, možná jen proměnit penaltu. Jablonec proti slavnému soupeři sahal minimálně po prodloužení, ale nedal gól, nemohl postoupit. Na začátku druhého poločasu měl ke vstřelení branky asi nejblíže Ján Greguš, jenže penaltu poslal do tyče.

Další šance pochytal brankář Jesper Cillessen.

Jablonec nevyužil ani půlhodinovou přesilovku poté, co byl vyloučen Riechedly Bazoer. Vyprodaný stadion tak viděl bezbrankovou remízu.

Hajduk – Liberec 0:1

První zápas 0:1, postupuje Liberec.

Bravo, Severočeši. Liberec ustál atmosféru na splitském stadionu Poljud a po vítězství 1:0 slaví.

Fanoušci Hajduku vytvořili před zápasem na tribuně působivou choreografii.

Na trávníku však vládli Češi. Jedinou branku vstřelil už v prvním poločase Josef Šural.

Domácí sice v závěru nastřelili břevno, ale to už měl Slovan postup v kapse.

Vojvodina – Plzeň 0:2

První zápas 0:3, postupuje Plzeň.

Mistrovská Plzeň potvrdila komfortní pozici z prvního zápasu a vyhrála i odvetu v Srbsku. Domácí nastřelili v prvním poločase tyč. Pak si ale dali vlastní gól a bylo definitivně rozhodnuto. Plzeň by totiž musela v té chvíli inkasovat pět branek.

Nakonec nedostala Viktoria žádnou a pod trenérem Karlem Krejčím stále drží čisté konto.

Ve druhé půli ještě přikrášlil výsledek druhým gólem Michal Ďuriš, jenž má v poslední době parádní formu. Dva góly dal i o víkendu v lize Olomouci.