Liga mistrů: Slzy pro Rapid, rekord Valencie a skotský sarkasmus

Valencia nakonec zuby nehty uhájila svůj náskok z domácího zápasu proti Monaku a stanovila tak rekord. Španělsko bude mít jako první země v historii v základní skupině Champions League hned pětinásobné zastoupení.

Barcelona, Real Madrid a Atlético si účast zajistily z ligové soutěže, Sevilla jde do Ligy mistrů jako vítěz minulého ročníku Evropské ligy (což je novinka) a v úterý večer se k nim přidala Valencia.

https://twitter.com/Footballanalies/status/636436347570552832

Dinamo Záhřeb přejelo albánského soupeře Skënderbeu Korçe i přesto, že dohrávalo v deseti mužích. Jeho hráči už se Ligy mistrů nemohou dočkat.

Švýcarské Basileji s Čechy Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým nepomohla ani podpora od tenisové superstar Rogera Federera. V Tel Avivu Švýcaři remizovali s Maccabi 1:1 a kvůli nižšímu počtu vstřelených branek na soupeřově hřišti vypadli. Musí se spokojit s Evropskou ligou.

Jeden gól chyběl k postupu do Ligy mistrů vídeňskému Rapidu. Dvě obrovské šance v úplném závěru zápasu v Doněcku zůstaly nevyužity, a tak i téhle jeho malé fanynce zůstaly oči pro pláč.

https://twitter.com/RiverettiSports/status/636370070193729536

Liga mistrů se nebude týkat ani skotského mistra Celticu.

Ten loni vypadl z kvalifikace o Ligu mistrů dokonce dvakrát. Po rozporuplném rozhodnutí o kontumaci zápasu s Legií Varšava, kvůli administrativní chybě a neoprávněnému startu hráče, nestačil v dalším kole na slovinský Maribor.

Letos byl Celtic vyřazen pouze jednou švédským Malmö, což je pokrok, a také to fanoušci s nezbytnou dávkou sarkasmu ocenili.

Los základních skupin Ligy mistrů je na programu ve čtvrtek. Trofej už je připravená. Zbývá poznat poslední pětici účastníků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Jiří Fišara Autor článku
Jiří Fišara
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru