Liga mistrů: Rooney hattrickem zazářil v Bruggách, Sporting se v Moskvě zlobil na Královce

Bruggy – Manchester United 0:4

Svědkem probuzení kanonýra byl stadion Jana Breydela v Bruggách. Manchester United posunul do základní skupiny hattrick Wayna Rooneyho.

Ten dal v prvním poločase první branku za United od dubna.

Fanoušci Rooneymu věřili i v dobách, kdy se mu nedařilo.

Po přestávce přidal kapitán Red Devils další dva góly.

Oslavných statusů začalo přibývat.

Čtvrtou branku United vstřelil Ander Herrera po brilantním pasu Bastiana Schweinsteigra.

United ještě neproměnili penaltu, konkrétně Javier Hernandez, který vůbec netrefil branku. To už ale svěřence Louise van Gaala nebolelo.

Leverkusen – Lazio 3:0

Lazio drželo postupovou remízu 0:0 téměř do konce prvního poločasu. Pak chyboval stoper Stefan de Vrij a Hakan Calhanoglu trestal.

Za tohoto stavu by se prodlužovalo. Ovšem Leverkusen ve druhém poločase utáhl šrouby. Vstřelil další dvě branky a Ligu mistrů si zahraje on.

Na 2:0 zvyšoval Admir Mehmedi.

Třetí gól po přihrávce Brandta vstřelil Karim Bellarabi už v době, kdy Lazio hrálo bez vyloučeného Maurícia, jenž si nechal za osm minut dát dvě žluté karty.

CSKA – Sporting 3:1

Ruský CSKA Moskva si v předkolech rozhodně nemůže stěžovat na nepřízeň arbitrů. Už přes pražskou Spartu postoupil díky kontroverzním výrokům a stejné to bylo i v odvetě se Sportingem. Paradoxně se o to postaral český sudí Pavel Královec.

Hosté vedli zásluhou Teófila Gutiérreze, vyhráli první poločas a v součtu s vítězstvím 2:1 v prvním utkání to vypadalo na pohodlný postup.

Brzy po přestávce ale vstřelil zřejmě rukou vyrovnávací branku Seydou Doumbia, jenž měl posléze na svědomí i druhý gól.

Pak Královec neuznal Sportingu branku na 2:2, protože míč zřejmě opustil při centru hrací plochu.

A domácí krátce nato vstřelili postupový třetí gól. Alan Dzagojev hezky uvolnil Ahmeda Musu a ten poslal CSKA do Ligy mistrů.

Zápas nedohrál záložník portugalského mužstva Joao Mário, který byl v nastaveném čase po faulu na Musu vyloučen.

Partizan – BATE 2:1

Partizan sice nakonec otočil proti BATE Borisov z 0:1 na 2:1, ale díky většímu počtu gólů vstřelených venku se raduje běloruský klub, který doma vyhrál 1:0.

V Bělehradě BATE vedlo po zásahu Igora Staševiče. Po přestávce Partizan zásluhou Nemanji Petroviče a Ivana Šaponjiče skóre otočil. Druhý gól však přišel na konci nastaveného času. To už bylo pro domácí pozdě.

APOEL – Astana 1:1

Kazašská Astana bude prvním týmem ze své země, který bude hrát Ligu mistrů. V souboji s APOELem Nikósie jí postup vystřelil šest minut před koncem Nemanja Maksimovič.

Odpověděl na trefu Semira Štiliče z trestného kopu. Díky domácímu vítězství 1:0 se Kazaši radují z historického postupu.