Kreuziger po dvou letech trablů znovu vyhrál mezi profesionály. Ovládl etapu na USA Pro Challenge

Roman Kreuziger byl prakticky od začátku sobotní 6. etapy v úniku. Spolu s ním odjeli pelotonu ještě Javier Megias a Leonardo Basso. Český cyklista oba dva dokázal v závěru přespurtovat.

Pro Kreuzigra šlo o první vítězství od triumfu na Amstel Gold Race v roce 2013. Mezitím čelil podezření z dopingu kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu. Více než rok nemohl závodit a ještě v červnu letošního roku mu hrozil trest.

„Tahle výhra musí chutnat sladce, když ještě v červnu hrozil Kreuzigrovi trest ohrožující jeho kariéru.“

V celkovém pořadí USA Pro Challenge skončil Kreuziger na 31. místě se ztrátou 15:42 na vítěze.

Sedmietapový závod vyhrál Australan Rohan Dennis.