Premier League: Manchester City zůstává stoprocentní, Chelsea poprvé slaví

West Bromwich – Chelsea 2:3

Chelsea vybojovala první ligové vítězství na půdě West Bromwich Albion. Kdo ví, jak by zápas vypadal, kdyby domácí za bezbrankového stavu proměnili pokutový kop. Thibaut Courtois ale pokus Jamese Morrisona ve 14. minutě vyrazil.

První gól obstarala čerstvá posila Chelsea z Barcelony. Pouze 20 minut stačilo Pedrovi, aby se předvedl svému novému zaměstnavateli v plné kráse.

Deset minut po něm se trefil i jeho krajan Diego Costa a zvýšil na 2:0. Morrison se pak dočkal branky a snížil, do poločasu ale Blues opět vedli rozdílem dvou gólů. Gól, který vstřelil César Azpilicueta, byl v jistém směru rekordní. Tři španělští fotbalisté se v utkání za jeden tým trefili poprvé v historii Premier League.

Po přestávce byl za faul na Salomona Rondona vyloučen obránce Chelsea John Terry. Byla to pro něj první červená karta od roku 2010.

V přesile pak svým druhým gólem snížil Morrison na 2:3. Chelsea ale první výhru v sezoně uhájila.

Everton – Manchester City 0:2

Devět bodů, osm vstřelených branek, žádná inkasovaná. To jsou čísla, která po třetím kole zdobí Manchester City. Vítězství nad Evertonem v Goodison Parku se ale nerodilo snadno.

První poločas skončil bez branek. Přesněji řečeno ve 23. minutě se trefil Romelu Lukaku, gól ale správně pro ofsajd (byť titěrný) nebyl uznán.

Po přestávce držel dlouho naděje Toffees skvělý gólman Mark Howard. V 60. minutě ho ovšem střelou z úhlu překvapil Aleksandar Kolarov a v závěru ještě přidal druhou branku Samir Nasri.

Watford – Southampton 0:0

Nedělní program Premier League uzavřel souboj Watfordu a Southamptonu. Ani jeden z nich v sezoně nevyhrál a vzájemný souboj na tom nic nezměnil.

Utkání mnoho krásy nepobralo, nejvýraznější šanci domácích měl záložník Étienne Capoue, když k němu roh prodloužil Troy Deeney. Capoue pak trestuhodně bránu netrefil a poslal míč pouze na tribunu.

A když nic významného nepředvedli ani hosté, fanoušci na Vicarage Road branku neviděli.

Čeští fotbalisté Matěj Vydra a Daniel Pudil se nevešli ani na lavičku Watfordu.

1. Manchester City 3 3 0 0 8:0 9
2. Leicester 3 2 1 0 7:4 7
3. Manchester United 3 2 1 0 2:0 7
4. Crystal Palace 3 2 0 1 6:4 6
5. Liverpool 2 2 0 0 2:0 6
6. Swansea 3 1 2 0 5:3 5
7. Everton 3 1 1 1 5:4 4
8. Norwich 3 1 1 1 5:5 4