Slavia vyhrála v Ostravě a přikovala Baník na dno. Hrály se i další dva zápasy Synot ligy

Bohemians – Příbram 1:1

Příbram poprvé po dvanácti letech bodovala na půdě Bohemians. Klokani sice uhájili domácí neporazitelnost proti tomuto soupeři, ale remíza je pro ně málo.

Zvlášť, když vedli od 17. minuty díky brance Davida Barteka, který hlavou využil chyby brankáře Aleše Hrušky.

O tom, že Bohemians počtvrté z pěti kol remizují a dál budou čekat na první výhru v této sezoně rozhodl v 67. minutě Jan Rezek.

Strhnout vítězství na stranu Klokanů pak mohli Patrik Schick a Leonid Akulinin, ale ani jeden z nich neuspěl.

Jihlava – Slovácko 1:2

Na dohled čela se stále drží Slovácko. V Jihlavě vyhrálo, přestože kanonýr Libor Došek neproměnil ve druhém poločase pokutový kop.

O vítězství rozhodli svěřenci Svatopluka Habance už v prvním poločase. Nádhernou ranou otevřel skóre Jiří Valenta. Odražený míč napálil přímo do šibenice branky Jana Hanuše.

Do poločasu přidal druhou branku Slovácka Filip Hlúpik.

Po změně stran se dostavila komplikace. Vladimír Kukol snížil. Míč z jeho kopačky trefil tyč a od zad brankáře se odrazil do branky. Na víc ale domácí neměli. Slovácko tak nemusela mrzet ani Doškova zahozená penalta.

Ostrava – Slavia 1:3

Baník zůstává poslední. Doma prohrál se Slavií 1:3, navíc zřejmě brzy přijde o Michala Frydrycha. Klíčový obránce má namířeno do Sparty a sobotní zápas sledoval jen jako divák.

Ostrava prohrávala už od 8. minuty. Centr přiletěl přímo na kopačku Radku Voltrovi a ten se nemýlil.

Těsně před přestávkou využil lajdáckého bránění Ostravy Milan Škoda a zvýšil.

Domácí Patrik Mišák sice vykřesal pro Baník jistu naději. V nastaveném čase ale Škoda přidal druhou branku a definitivně rozhodl o vítězství Slavie v nikterak pohledném utkání.

1. Sparta 4 3 1 0 10:3 10
2. Slovácko 5 3 1 1 10:9 10
3. Zlín 5 3 0 2 6:8 9
4. Slavia 5 2 1 2 10:6 7
5. Mladá Boleslav 5 2 1 2 13:12 7
6. Příbram 5 2 1 2 10:9 7
7. Brno 4 2 1 1 4:4 7
8. Liberec 4 1 3 0 8:6 6