Evropská liga: Žilina obratem šokovala Bilbao. Zase v tom měl prsty fantom William

Bilbao, které přesvědčivě v souboji o španělský superpohár porazilo Barcelonu, naplňovalo v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy roli favorita jen do poločasu. Na stadionu Pod Dubňom vedli hráči Bilbaa 2:0. Nakonec odešli poraženi.

Lví podíl na tom měl Brazilec William. V 77. minutě vyrovnal na 2:2 a v nastaveném čase zajistil Žilině šokující vítězství.

Williamův gól na 2:2 proti Bilbau

Sestřih zápasu v Žilině, včetně emotivního závěru:

Williamovi se stejný kousek podařil podruhé za sebou. Ve 3. předkole byla Žilina na pokraji vyřazení s ukrajinskou Poltavou. Po výhře 2:0 doma prohrála stejným poměrem na hřišti soupeře. Prodlužovalo se a domácí vstřelili třetí gól.

V samotném závěru prodloužení měli několik šancí, aby náskok pojistili, ale neproměnili je. Z poslední akce Žilina udeřila. Kdo jiný než William zajistil slovenskému týmu postup.