Liberec, Sparta i Plzeň v Evropské lize vyhrály, Jablonec má i přes porážku naději

Liberec – Hajduk 1:0

Fotbalisté Liberce si vytvořili solidní pozici do odvety. Hajduk Split porazili brankou Lukáše Pokorného 1:0. Liberecký stoper rozhodl po standardní situaci. Řadu dalších možností pochytal výborný brankář Lovre Kalinič.

Na druhé straně jednou zachránilo libereckého Tomáše Koubka břevno.

Odvetné utkání na mytickém splitském stadionu Poljud se hraje příští týden.

Ajax – Jablonec 1:0

Jablonecké hráče před soubojem s Ajaxem nabádali fanoušci, aby přepsali historii.

Tým ze severu Čech ještě nikdy do základní skupiny evropského poháru nepostoupil. Po porážce v Amsterdamu 0:1 jeho šance stále žije.

Jedinou branku vstřelil Ajax z pokutového kopu za faul Víta Beneše na začátku druhého poločasu. Brankář Václav Hrubý neměl proti střele Arkadiusze Milika šanci, i když vystihl stranu.

V závěru zápasu se na hřiště dostal i český talent Václav Černý, který si o víkendu odbyl debut v nizozemské lize.

Sparta – Thun 3:1

Pražané s Thunem, týmem, který jejich bývalý hráč Pavel Pergl překřtil na „zoufalce“, prohrávali od 5 minuty, kdy střelu Nicoly Suttera nešťastně tečoval Josef Hušbauer.

Sparťané pak přišli kvůli zranění o Lukáše Váchu. Na konci prvního dějství ale skóre dvěma slepenými góly otočili. Nejdřív se po rohu trefil obránce Costa a vzápětí dal na 2:1 střelou z hranice pokutového území Bořek Dočkal.

Závěr poločasu rozradostnil i útočníka fotbalového Zlína Lukáše Železníka, velkého fanouška týmu z Letné.

V páté minutě nastaveného času ještě přidal důležitý třetí gól znovu Bořek Dočkal.

Do odvety, kterou za týden vysílá v přímém přenosu O2 Sport, připravil Spartě nadějnou pozici.

[related_program]

Plzeň – Vojvodina 3:0

Fotbalisté Plzně pod novým trenérským duem Karel Krejčí – Pavel Horváth porazili Vojvodinu Novi Sad 3:0. Odveta v Srbsku by měla být jen formalitou.

Západočeši dominovali po většinu domácího utkání. Hrdinou byl Jan Kopic, autor dvou branek.

První vstřelil trochu se štěstím, když přímo k němu doputovala nepovedená střela Davida Limberského. Druhým gólem po krásné akci Milana Petržely pečetil na 3:0.

Povedená byla i druhá branka. Ondřej Vaněk napřáhl z dálky a trefil neomylně.

Fanoušci Vojvodiny odjížděli z Plzně smutní.