Jablonec zachránil remízu v derby v poslední minutě. Slavia rozstřílela Jihlavu

Demolici Jihlavy řídil Škoda (Slavia – Jihlava 4:0)

Hosté z Vysočiny v Edenu svůj ráj rozhodně nenašli. Spíš očistec. První tři góly jim přiletěly ze vzduchu, hlavou se trefil Milan Škoda, po něm i Simon Deli. Slavia přestála i kritický poločasový stav 2:0, který v tomto kole neudržely Plzeň ani Dukla.

Po změně stran po Škodově hlavičce dorážel Tomáš Souček, jenž stejně jako před ním Deli zaznamenal premiérový ligový gól.

Svou druhou branku pak ještě levačkou přidal Škoda. A Slavia mohla oslavit premiérové vítězství nad Jihlavou v české lize na domácím hřišti.

Velký obrat v Hradišti (Slovácko – Příbram 2:1)

Ještě deset minut před koncem Příbram na Slovácku vedla zásluhou lahůdkového obloučku Jana Rezka přes brankáře Heču. Domácí střelce přiváděl k šílenství brankář Aleš Hruška a pro hosty vše vypadalo růžově.

Poslední desetiminutovka všechno změnila. Nejprve vyrovnal Vlastimil Daníček a Marián Kovář pak vystřelil pro domácí všechny tři body.

Derby nakonec bez vítěze (Jablonec – Liberec 1:1)

Dramatickou bitvu přineslo 43. Podještědské derby mezi Jabloncem a Libercem.

Bylo to pro mě nejtěžší utkání za 20 let mojí kariéry. Někteří hráči nám vypadli dnes dopoledne, byli na kapačkách, jiní nastoupili s obrovskými problémy. Podali jsme heroický výkon.

Jindřich Trpišovský, trenér Liberce

Hosté, jejichž některé hráče sužovaly střevní problémy, vedli díky brance Kevina Luckassena z prvního poločasu po vtipně sehraném signálu z rohového kopu.

Jablonec vyrovnal v 90. minutě zásluhou stopera Víta Beneše. V nastavení pak mohly strhnout vítězství na svou stranu oba týmy. Gól však už nepadl.

Broušená skleněná trofej tak zůstane v držení Jabloneckých.