Světový pohár v plavání: Maďarka Hosszuová přidala další dvě zlata a po prvním podniku vede

Železná lady Katinka Hosszuová na úvod zvítězila v závodě na 100 metrů volný způsob.

Na znakařské stovce potvrdila svou třídu Australanka Emily Seebohmová. Maďarka Hosszuová skončila ve svém druhém závodě dne tentokrát druhá. Třetí místo přidala na volné čtyřstovce a na závěr programu ovládla polohový závod na 400 metrů.

S obhajobou vítězství ve Světovém poháru to evidentně myslí vážně. Vítězství ji viditelně vůbec neunavují.

Mužský obhájce Chad le Clos skončil druhý na 100 metrů motýlek. Jeden z nejhodnotnějších výkonů dne si připsal Tom Shields, který ho porazil o desetinu sekundy. Časem 51,36 Američan zaostal jen o tři desetiny za svým výkonem ze světového šampionátu.

Osobní rekord si vylepšila vítězka závodu na 200 metrů motýlek Američanka Cammile Adamsová.

Mužskou patnáctistovku volně, do které nastoupili jen čtyři plavci, vyhrál s přehledem Ital Gregorio Paltrinieri před Francouzem Jorisem Bouchardem. Třetí místo a šek na 500 dolarů si zajistil v souboji dvou domácích plavců Jevgenij Drobotov.

Světový pohár plavců pokračuje 15. a 16. srpna závody v Chartres ve Francii. O2 Sport znovu nabídne přímé přenosy.