Rekordní finále Superpoháru. Pedro dává góly jen ve 115. minutě

Divoký zápas sklízel bouřlivý ohlas i na sociálních sítích.

Už před utkáním bylo jasné, že se na tbiliském stadionu Michaila Meschiho neobjeví jedna z útočných hvězd Barcelony Neymar, který místo se Sevillou bojoval doma s příušnicemi. Brazilec si však utkání ujít nenechal a svým spoluhráčům fandil doma u televize až do konce poslední minuty.

První poločas zápasu ukázal, jak je důležité mít v týmu hráče s dobrou kopací technikou. Z přímého kopu skóroval nejprve sevillský Ever Banega.

Stejnou mincí mu o chvíli později oplatil Lionel Messi. Co umíš ty, zvládnu já hravě dvakrát, vzkázal spoluhráči z reprezentace.

Messiho trefy uchvátily i bývalého českého fotbalistu Patrika Bergera, jehož levačka v minulosti v podobných situacích také dokázala zaúřadovat.

Záložník Elliott Bennett (Norwich City) upozornil španělské týmy na svém Twitteru: „VAROVÁNÍ pro týmy z La Ligy. Pokud napadáte Messiho, rozhodně ho nefaulujte v okolí velkého vápna!“

Hold maličkému Argentinci složil také Bernard Mensah, spoluhráč Matěje Vydry a Daniela Pudila z Watfordu chválou nešetřil. „Messi kope volné kopy, jako by to byly penalty. Je prostě na úplně jiné úrovni.“

Silný příběh zažil v utkání Pedro Rodriguez. V kuloárech se má za hotovou věc, že brzy přestoupí do Manchesteru United.

Dokonce si prý měl sám říct o přestup, protože není spokojen se svým herním vytížením.

„Jen si to představte. Pedro jako náhradník střílí vítězný gól,“ napsal jeden z fanoušků, když křídelník střídal Javiera Mascherana. „Stalo se!“

Měl-li to být Španělův poslední start v barvách Barcelony, pak to bylo důstojné a úspěšné rozloučení.

Milníky utkání:

• FC Barcelona vybojovala Superpohár UEFA už popáté – vyrovnala rekord AC Milán.
  • V utkání padlo nejvíce gólů (9) ze všech finále Superpoháru UEFA v historii – překonalo tak utkání mezi Juventusem a PSG, které skončilo 6:1.
  • Čtyři góly dostala Barcelona v soutěžním utkání naposledy 20. října 2012 (La Coruña – Barcelona 4:5).
  • Pedro vstřelil v Superpoháru ve své kariéře dvě branky. Obě v prodloužení a obě ve 115. minutě (první v roce 2009 proti Šachtaru Doněck).