Nejlepším fotbalistou Evropy za sezonu 2014/15 bude jeden z tria Messi, Ronaldo, Suárez

Největším favoritem na vítězství v anketě je Argentinec Lionel Messi. Autor 58 gólů v minulé sezoně se podílel na triumfu Katalánců ve španělské lize, španělském poháru i Lize mistrů.

V listopadu se navíc stal nejlepším střelcem v historii španělské ligy.

Na startu nové sezony se Messi blýsknul dvěma brankami v utkání o Superpohár, který Barcelona získala po vítězství 5:4 v prodloužení nad Sevillou.

Obhájce trofeje Cristiano Ronaldo v minulém ročníku nastřílel ve všech soutěžích dokonce 61 branek, tedy o tři více než jeho rival. Byl se 48 góly i nejlepším kanonýrem španělské ligy. Co se týče klubových trofejí, sbíral však spíš ty méně významné – s Realem Madrid na začátku sezony vyhrál evropský Superpohár a v prosinci mistrovství světa klubů.

Uruguayec Luis Suárez je v první trojce poprvé a nepředpokládá se, že by mohl dva fenomény naší doby ohrozit.

O vítězi ankety, která se vyhlašuje od sezony 2010/11, rozhodnou novináři v Monaku při losování základních skupin Ligy mistrů 27. srpna. Hlasovat budou přímo na místě pomocí elektronického systému.

Bývalý vynikající kanonýr Gary Lineker má jasno už dnes.