Superpohár má Barcelona. Sevilla vstala z mrtvých, ale obrat do konce nedotáhla

Fantastické představení sledovali diváci na stadionu v gruzínském Tbilisi i u obrazovek O2 Sport od samého začátku.

Spoluhráči z argentinské reprezentace Ever Banega a Lionel Messi si otevřeli školu trestného kopu. Začal Banega – 1:0 pro Sevillu. Pak si k míči dvakrát stoupl Messi a Barca už vedla.

Do půle dal na 3:1 Rafinha a vypadalo to na snadnou práci pro Katalánce. Tím spíš, když na začátku druhého poločasu ještě zvýšil Luis Suárez.

Chyba lávky! Sevilla se nadechla k velkému zvratu, že se divili až v říši pohádek.

Andalusany nastartoval José Antonio Reyes, pak penaltový faul Mathieuho potrestal Kevin Gameiro a deset minut před koncem základního času vyrovnal hlavou Jevhen Konopljanka.

V prodloužení Barcelona soupeře zmáčkla. Třetí gól z trestného kopu Messimu nebyl dopřán, ale právě po jeho ráně do zdi a opakované střele dorazil ve 115. minutě míč za záda brankáře Beta Pedro.

Dvě velikánské šance v poslední pětiminutovce Sevilla zahodila, takže na penalty nakonec nedošlo.