O2 TV set-top boxy čeká velký upgrade. Divákům nabídne řadu vylepšení

Používáte pro sledování televize O2 TV set-top box? Zbystřete, v průběhu června a července čeká zákazníky O2 TV důležitá aktualizace. Nově budou všechna stávající i v budoucnu zakoupená zařízení fungovat pouze na operačním systému AndroidTV. Ten nahradí již nevyhovující Linux. Co aktualizace přinese?

Jedná se o upgrade dosud největšího počtu set-top boxů v historii O2 TV. Dotkne se více než 350 000 zákazníků.

Upgrade systému bude probíhat postupně v několika vlnách. „Set-top boxy se tak promění v inteligentní multimediální centrum. Budou rychlejší a díky prostředí AndroidTV si uživatelé budou moci stáhnout přímo do svého set-top boxu také mnoho dalších smart TV aplikací, které doplní bohatou nabídku kanálů a knihoven. Nově tak zážitek ze sledování televize umocní nejen aplikace YouTube, ale třeba i stažení Spotify, nejrůznějších her, počasí nebo O2 Knihovny, kde najdou zákazníci tisíce hodin audioknih k poslechu,“ vysvětluje ředitelka digitálních služeb a O2 TV Dana Tomášková.

Změna systému na AndroidTV zajistí také snadný přechod i následné aktualizace služby HBO Max, která bude od července dostupná přímo z O2 TV. Nový operační systém představuje také zásadní mezikrok, který v budoucnu všem zákazníkům zjednoduší přechod na novou televizní platformu.

Nové přihlášení pro všechny, celý proces instalace jen pro některé

Není třeba se aktualizace obávat. Pokud mají zákazníci svůj set-top box připojený do elektrické sítě a je alespoň ve standbyrežimu (na displeji svítí červeně nebo zeleně), pak aktualizaci nemusí řešit.

Vše proběhne na pozadí v nočních hodinách. Až při následném spuštění budou lidé muset projít prvotním spuštěním, včetně případného volitelného přihlášení účtem Google. Pokud v den, kdy jim aktualizaci pošleme, budou mít set-top box zcela vypnutý, tedy odpojený z elektrické sítě, pak je potřeba počítat při zapnutí i s časem na samotné stažení aktualizace. To může trvat v závislosti na rychlosti připojení 5 až 20 minut, během kterých se nesmí tento proces přerušit,“ popisuje Josef Dočkal, ředitel pro produkt a inovace O2 TV a dodává: „Pokud si v těchto dnech zákazník koupí nový set-top box, bude na něm již AndroidTV nahrána a procházet se bude pouze přihlášením.“

Podrobný návod s kompletním postupem najdete také na webové stránce.Radit jsme připraveni také na on-line chatu či naší lince 800 111 000. Pokud by se dovolal zákazník, o kterém víme, že v té době upgradem jeho set-top box prochází, ozve se mu automaticky virtuální asistentka. Ta ho navede a případně přepojí na operátora. Pro zákazníky, kteří nejsou moc on-line a s internetem si tolik netykají, rozesíláme také podrobné návody v papírové podobě. Ty je krok za krokem postupem instalace a přihlášení provedou,“ dodává Dana Tomášková.

Pokud celý proces proběhne hladce, měly by všechny set-top boxy v polovině července fungovat na AndroidTV. Budou tak také připraveny na přechod na novou televizní platformu.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Představujeme vám 7 důvodů, proč si koupit smartphone Google Pixel. Věděli jste, že u O2 k němu dostanete O2 TV HBO a Sport na půl roku zdarma? 
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru