Menu Web OOO2
Bubble 8

Proč to nejede? 8 tipů, jak zrychlit váš internet

náhled
Bubble 1
Bubble 2
Bubble 9
Zdá se vám, že je vaše domácí internetové připojení pomalé. Rozluštit jádro problému nemusí být vůbec složité. Někdy stačí opravdu málo. Společně zkusíme ten oříšek rozlousknout.  

1. Wi-fi, kam se podíváš

Ať už bydlíte v satelitním městečku nebo na sídlišti, může být problém s nekvalitním připojením ve vaší wi-fi síti. Na jednom místě se střetne hned několik desítek sítí. K zabránění rušení je potřeba, aby pracovaly na jiných kanálech. Ručnímu nastavení se nevyhnete hlavně u starších routerů. Ty novější už mezi nimi sítěmi většinou umí přepínat automaticky.

2. Zlaté pravidlo, které funguje

Wi-fi vám nefunguje nebo vypadává. Babské rady typu, když něco nejde, tak s tím zakvedlej nebo zmáčkni všechny koflíky, praktikovat nebudeme. Co většinou zabírá, je modem vypnout a zapnout, pokud nevíte, jak na to, jednoduše vytáhněte kabel ze zásuvky. Modem následně zapněte a vše by mělo být v pořádku.

3. Kam s ním?

Někdy se stává, že má partnerka při úklidu tendenci modem někam ukrýt. Marně ho hodinu hledáte, až jej najděte „zaparkovaný“ ve skříni. V současné době je to jedno z nejdůležitějších zařízení v domácnosti, takže pod postel ani do šuplíku rozhodně nepatří.

4. A do rohu!

Často máme tendenci modem umisťovat do rohu místnosti. To ale nadělá více škody než užitku. Přijdete tak až o polovinu signálu, který vysíláte někam k sousedovi. Pozor i na stěny, pokud totiž máte například vícepatrový dům a potřebujete mít signál v celém objektu, modem klidně umístěte do prvního patra nad místnost, kde nejčastěji internet využíváte.
náhled

5. Modem není „hadr na podlahu“

Už vůbec modem nedávejte na podlahu. Stěny i podlahy totiž Wi-Fi signál blokují. Pokud chcete mít rychlé a stabilní připojení, dejte modem na nějaké vyšší místo, jako je třeba okenní parapet či nějaká skřínka. Kromě toho existuje i řada speciálních držáků.

6. S vaší mikrovlnkou se neskamarádí

Můžete se tomu divit, ale lidé vymyslí cokoliv. Modem tak v některých domácnostech najdete třeba na mikrovlnce či u pračky. Už běžnější je pak umístění u televize, rádia nebo třeba u počítače. Zařízení pro příjem internetu by ale nemělo být ani na jednom z uvedených míst. Chápeme, že naše domácnosti jsou plné různých elektronických hraček, ale i tak se pokuste nějaké vhodné místo najít. Určitě si také změřte rychlost vašeho Wi-Fi připojení. To vám umožní různé mobilní aplikace.

7. Rozhýbejte antény

Některé typy modemů a routerů mají i pohyblivé antény. Ty jsou podstatné hlavně pro příjem Wi-Fi signálu přes další zařízení, jako jsou třeba smartphony. Běžte se tedy podívat na ten svůj. Pokud na něm antény vidíte, jednoduše jednu otočte vertikálně a druhou horizontálně.

8. Zrychlujeme

Základem je kvalitní připojení. Díky bondingu, který jsme spustili na konci loňského listopadu, výstavbě nových DSLAMů a investicím do optických přípojek i technologie WTTx je nyní internet na doma dostupný pro 99 % českých domácností. 72 % z nich přitom dosáhne na tarif s rychlostí 50 Mb/s a vyšší. Dostupnou rychlost si můžete snadno ověřit na webu www.zrychlujeme.cz. Vice informací o internetu od O2 najdete pod tímto odkazem. https://www.youtube.com/watch?v=PH3rZV3k5yw  

autor článku