Představujeme nové HALF SIM karty. Díky nim ušetříme ročně 3 tuny plastu

Od nového roku nabízíme tzv. HALF SIM karty, které mají poloviční velikost plastového nosiče než původní SIM karty. Díky tomu ušetříme v O2 ročně tři tuny plastu, tedy téměř 67 tisíc PET lahví. Zároveň pokračujeme v kampani na recyklaci starých nepoužívaných telefonů a z každého odevzdaného zařízení věnujeme 25 korun na provoz Linky bezpečí. Za loňský rok se tak vybralo téměř 300 tisíc korun.

„V předchozích letech jsme byli svědky, že pro lidi, ale i větší a menší firmy byla recyklace jedním z prioritních témat. Poslední rok se ale situace díky covid pandemii obrátila zase naruby. A tak například vše, co není obaleno v plastu, je nyní potenciálně nebezpečné,“ vysvětluje Marie Mališková, CSR manažerka O2, a doplňuje: „V O2 jsme ale na životní prostředí nepřestali myslet a i nadále se snažíme recyklovat, s plasty zacházet co nejšetrněji a vymýšlet jejich úsporu. Kromě stále trvající kampaně na recyklaci telefonů jsou to nyní například menší obaly nových SIM karet.“

Všechny typy nových SIM karet vydáváme od nového roku již jako tzv. HALF SIM

Sim karty

Staré telefony nepatří do koše

Tématem, které je po Vánocích, kdy řada lidí dostává nové telefony, opět aktuální, je také recyklace starých telefonů. V českých domácnostech se podle průzkumu z loňského roku hromadí až milion mobilů, které by mohly být recyklovány a většina materiálů opětovně využita. Telefony odevzdané v O2 Prodejně navíc pomohou dobré věci. Každé zařízení odevzdané k ekologické likvidaci přispěje 25 Kč Lince bezpečí. Jen v loňském roce bylo u O2 odevzdáno 11 417 starších zařízení, díky čemuž získala Linka bezpečí téměř 300 tisíc korun.

Recyklace telefonů

 

Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek O2 Guru natáčí inspirující podcasty s lidmi s hendikepem
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru