Bezpečnost dat je pro banku klíčová

V MONETA Money Bank to vědí. Proto svá data svěřili profesionálům z O2

Ještě před pěti lety bylo nepředstavitelné, že by bankovní ústav svěřil tak klíčovou oblast, jakou správa dat bezesporu je, externímu dodavateli. Co se změnilo? Modernizace IT infrastruktury je pro rozvoj bankovnictví strategicky důležitá. Komerční housing je obecně stále sílícím trendem…. Banky coby vysoce pragmatické instituce velmi dobře pochopily, že pokud svěří datové služby opravdovým odborníkům, můžou se samy daleko intenzivněji soustředit na své vlastní cíle – tedy na správu financí.

A proč právě O2?

Banku a O2 pojí dlouhodobé partnerství z oblasti hlasových i datových služeb, O2 poskytuje kromě jiných služeb primární konektivitu pro centrálu Moneta Money Bank i celou pobočkovou síť včetně sítě bankomatů. Tato zkušenost přinesla vysokou důvěru v kvalitu poskytovaných služeb. To samo by samozřejmě nestačilo. V samotném výběrovém řízení rozhodla profesionalita týmu, extrémně rychlá nabídka, rychlé a precizní reakce a přesné dodání. Za všechno mluví i fakt, že cyklus od výběrového řízení po dodání trvající běžně déle než rok, jsme v O2 zvládli během několika měsíců. Vše samozřejmě při dodržení špičkové kvality a všech požadovaných parametrů.

Které to byly?

  • Nejvyšší míra zabezpečení – virtuálně i fyzicky. Jednotlivé racky chrání samostatná klec. Pro vstup do ní panují zvýšená bezpečnostní pravidla. Těm podléhá i vstup do prostoru celého datového centra, který je mimo jiné chráněný biometrickým snímačem krevního řečiště dlaně.
  • Maximální zajištění bezvýpadkovosti – datové centrum splňuje nejvyšší standard TierIII, zálohováno je vše od napájení, přes klimatizaci až po datová propojení, data jsou chráněná před živelními katastrofami i hackerskými útoky a jejich dostupnost je garantovaná smluvně.
  • Garance flexibility pronajímaného prostoru na datovém sále – na rozdíl od konkurenčních nabídek.
  • Dobrá cena za špičkovou kvalitu – stejně jako u dalších služeb, které už bance poskytujeme.
  • Komplexnost služeb – jelikož bance zajišťujeme i datovou konektivitu, migrace datového centra tak byla pro Moneta Money bank jednodušší.
  • Spolehlivost – technologicky, lidsky, procesně. Příprava a vlastní realizace migrace do datového centra Stodůlky proběhla zcela hladce dle předem stanového harmonogramu.
  • Jsme stabilní hráč na trhu a sledujeme nejnovější trendy v oboru – držíme krok s vývojem.

 

Ing. Karel Sekot, Private Cloud manažer, MONETA Money Bank

„To, že jsme svou spolupráci rozšířili o housing, bylo vlastně logické. Chtěli jsme zaručenou kvalitu, a tu nám O2 dlouhodobě poskytovalo u telco služeb. Datové centrum ve Stodůlkách přesně splňovalo všechny naše požadavky. Vážíme si také spolupráce našich systémových inženýrů s techniky z O2, kteří samozřejmě byli do projektu zapojení. Teď už několik měsíců všechno naprosto spolehlivě funguje, a to je pro nás, a především pro naše klienty, to nejpodstatnější.“

 

David Petrov, Sales ředitel pro TOP Corporate, O2 Czech Republic, a.s.:

„Skutečnost, že nám jedna z největších českých bank svěřila svá data je pro mne výrazem důvěry v kvalitu námi poskytovaných služeb a důkazem, že ICT služby od telekomunikačních operátorů jsou stále sílícím trendem posledních let.“

 
MONETA Money Bank, a.s. je česká banka, která má tradičně silnou pozici v retailovém a zemědělském sektoru a své služby zaměřuje na malé a střední podniky a živnostníky. Kromě toho už od května 2016 patří mezi největší společnosti veřejně obchodované na Burze cenných papírů Praha. Téměř 3000 zaměstnanců, 550 bankomatů a síť 160 obchodních míst zvládá obsloužit přes jeden a čtvrt milionu klientů, což ji na žebříčku bank v ČR řadí na čtvrté místo.

 

 
IT řešení od O2 pro zabezpečení firemních dat:

 

Související článek K čemu slouží lokalizační data? Pomůžou s tvorbou jízdních řádů nebo třeba s rozmístěním poboček supermarketů
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru