Test Huawei MediaPad 10 Link: pořádný kus tabletu s LTE

Pokrytí naší LTE sítí neustále roste a tak zákazníkům nabízíme čím dál větší množství přístrojů s podporou těchto rychlých dat. Jedním z nich je i velký desetipalcový tablet Huawei MediaPad 10 Link LTE. Ten uživatelům přináší lákavý vzhled a kvalitní zpracování, velkou výdrž baterie a spoustu dalších předností za příznivou cenu.

Tablet Huawei MediaPad 10 Link LTE patří mezi zařízení, která ukazují, že i přístroje, které nepatří na vrchol nabídky, už nedělají z hlediska funkční výbavy takové kompromisy, jako dříve. MediaPad 10 Link sice není výkonnostním rekordmanem, ale uživatelé se nemusí pří jeho používání nijak omezovat.

hw_267818Dokazuje to už právě přítomnost podpory LTE sítí, díky které bude mít tablet dostatečně rychlou konektivitu téměř kdekoli. Společně s datovým tarifem vás navíc sestava  vyjde jen na několik stokorun měsíčně. Samotný tablet totiž můžete pořídit na splátky bez navýšení za pouhých 350 korun měsíčně, k tomu si pak můžete vybrat jeden ze tří našich datových tarifů s měsíčním objemem dat 1,5, 5 nebo 10 GB.

Na desetipalcovém tabletu Huawei zaujme především jeho design, který má prémiový nádech. Tělo je totiž vyrobeno z velké části z kovu. Jen vrchní část zad a lem okolo krycího skla displeje je z bílého plastu, zbytek těla je z hliníku. I přesto, že jde MediaPad 10 Link z podstaty své úhlopříčky docela velký tablet, do ruky padne velmi dobře. Zajišťuje to zaoblení přechodu mezi zadní částí a boky. Tablet navíc působí velmi bytelným dojmem, zpracování je opravdu povedené, řadí tento model na úroveň špičkových modelů.

To samotná výbava už je přeci jenom skromnější, ústupky ovšem nejsou tak zásadní, jak by se mohlo zdát. Například desetipalcový displej dostal rozlišení 1 280 x 800 pixelů. Jde ovšem o IPS panel s povedeným barevným podáním. Na trhu sice najdeme tablety s mnohem vyšším rozlišením displeje, ovšem v tomto případě nám rozlišení docela stačí. Pro sledování HD videí je dostatečné, navíc je méně náročné na hardware.

hw_267808Čtyřjádrový procesor Huawei a 1 GB RAM přitom znamenají, že tablet má rozhodně dostatek síly i pro náročnější aplikace, rozlišení displeje pak znamená, že se tablet opravdu nezadýchává. Displej má pozitivní vliv i na výdrž baterie. Ta má kapacitu 6 600 mAh a u tabletu vystačí na několik dní běžné práce bez nutnosti hledat nabíječku. Ani při přehrávání videa není spotřeba kdovíjak extrémní.

Uživatelské prostředí tabletu s Androidem je jednoduché a účelné, na velkém displeji je vše přehledně a funkčně uspořádáno. Huawei se nesnažil uživatele ohromit množstvím nabízených aplikací, je tu základní programová výbava. To ovšem znamená, že uživateli zbývá spousta místa pro ty aplikace, které sám skutečně využije. Tablet má slušnou porci 16 GB vnitřní paměti, když nebude toto množství stačit, stačí použít paměťovou kartu microSD.

MediaPad 10 Link má také dva fotoaparáty – ten přední má rozlišení 0,3 megapixelu a slouží především k videotelefonování, hlavní foťák na zadní straně telefonu má desetinásobné rozlišení, tedy 3 megapixely. Fotoaparátu ovšem chybí automatické ostření a nemá ani blesk, takže patří mezi slabší součásti výbavy tabletu.

Tablet Huawei MediaPad 10 Link LTE je model s velkým displejem, bytelnou konstrukcí a podporou rychlých dat. Pro každodenní provoz má dostatek výkonu a uživatele potěší svou praktičností. Nedostatků tu moc není – pokud tedy nemáte ty úplně nejvyšší nároky. Ústupky ve výbavě jako nižší rozlišení displeje nebo jen základní fotoaparáty nesnižují jeho praktičnost.

Huawei MediaPad 10 Link LTE můžete zakoupit za plnou cenu 8 400 korun nebo na splátky už za 350 korun měsíčně v našem e-shopu.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Dveře do světa Galaxy AI vám otevřou nové skládačky od Samsungu! Ulehčete si život se smartphony Z Flip6 a Z Fold6 
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru