Žebříček nejděsivějších postav: potkejte svůj strach tváří v tvář nejen na Halloween

Málokterý svátek vyvolá tolik kontroverze jako Halloween. Někteří den plný kostlivců, hororů a dýní zbožňují. Jiní tuto „americkou“ oslavu, přestože Halloween je původně keltský lidový svátek, tolik nemusí. Tak jako tak se halloweenské náladě úplně vyhnout nejde. Hrůzostrašné masky a výzdoba na nás čekají nejen v obchodech, ale i na obrazovkách a stránkách knih.

Samara, Vetřelec nebo Lord Voldemort. Každého z nás děsí někdo nebo něco jiného. A právě strach je neodmyslitelně spjat s Halloweenem. Připravili jsme proto žebříček těch nejděsivějších postav. Znáte je všechny? A kde se s nimi můžete potkat?

1. Klaun Pennywise

Klauni byli vždycky svým způsobem tak trochu děsiví. Pomyslnou třešničku na dort ale nasadil klaun Pennywise z kultovního hororu TO, který dokázal vyvolat averzi k šaškům asi u všech. Víte třeba, že existuje název pro abnormální strach z klanů? Říká se tomu coulrofobie. S legendárním Pennywisem se můžete potkat ve filmu TO, který najdete v O2 Videotéce. Pokud si radši přečtete klasiku z pera krále hororu Stephena Kinga, najdete e-knihu i audioknihu TO v O2 Knihovně.

2. Vřískot

Bílá maska a protáhlý rozteklý obličej. Nemyslím expresionistický obraz Výkřik od Edvarda Muncha, ale vraždícího maniaka s nožem. Kultovní film z roku 1996 se dočkal předělávky a nejnovější verzi si můžete pustit v O2 Videotéce. Necháte se vyděsit pořádnou dávkou té správné „lekačky“?

3. Chlapec, Annabell & Chucky

Pojď si hrát! Na žádnou panenku se po jednom z těchto filmů už nepodíváte stejně. Všechno odstartovala v roce 1988 rusovlasá hračka Chucky a trend různě vraždících hraček pokračuje až do dnešní doby. Do hrůznostrašné party se přidal porcelánový Chlapec a copatá Annabell.   

4. Jack Torrance

A jsme zpátky u krále hororu a není to nic neočekávaného. Kdo jiný by měl stát za těmi nejděsivějšími postavami než Stephen King, který s lehkostí dokáže vytvořit mrazivou atmosféru. Přestože ve svých knihách rozsévá hrůzu, sám spí v noci s rozsvícenou lampičkou a tmy se bojí. Vydejte se do horského letoviska a zažijte Osvícení na vlastní kůži.   

5. Wendigo – Řbitov zvířátek

Kdo se to probouzí v lese? Tajuplný hřbitov domácích mazlíčků si žije vlastním životem a ukrývá tajemného démona Wendiga. Ty nejděsivější sny vyplouvají na povrch a smrt není zdaleka to nejhorší… Troufnete si vyrazit na Řbitov zvířátek?

6. Dracula

Starý dobrý Dracula. Co k němu ještě říct? Nejznámější upír všech dob v našem žebříčku samozřejmě nesmí chybět. Krvesající příšera zkazila klidné sny nejednomu z nás, a proto si klasický Dracula od spisovatele Brama Stokera zaslouží místo v tomto článku.

7. Beetlejuice

Na závěr se podíváme na skutečně divnou postavu Beetlejuice, kterou přivedl k životu legendární režisér Tim Burton. Tak akorát duchařiny, strachu a smíchu. To na vás čeká v tomhle filmu, který můžete vidět v O2 TV, a to až sedm dní zpětně. Díky bláznivé temné komedii nebude vědět, jestli se smát, nebo se klepat strachy.   

Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek Děsivé horory i pohádky. Které filmy nesmíte vynechat při halloweenském maratonu?
Nahoru