Útočníky zastavíme dřív, než se k vám přiblíží. Pět způsobů, jak ochráníme vaše data

Útočníky zastavíme dřív, než se k vám přiblíží. Pět způsobů, jak ochráníme vaše data

Útočníky zastavíme dřív, než se k vám přiblíží. Pět způsobů, jak ochráníme vaše data

Každých 10 sekund se na světě dostane jedna firma pod palbu útoku ransomware. Denně také proběhne na internetu 23 tisíc DDoS útoků. A každý den vznikne 300 tisíc nových malware. Průměrná výše výkupného, které útočníci od firem požadují, dosáhla v roce 2021 5,3 milionu dolarů. A české firmy nebyly výjimkou.

O kyberbezpečnosti se konečně mluví. A po několika rozsáhlých útocích na firmy, nemocnice, školy i ministerstva je čím dál patrnější, že je potřeba tuto otázku řešit v nejvyšších patrech firmem a institucí. Stejně jako po práci automaticky zamknete dveře, zakódujete a noční recepci, hlídače a kamerový systém považujete za samozřejmost, je načase zabezpečit i virtuální dveře. Ochráníte tím svoji pověst, firemní know-how i peníze. Útočníkům nejlépe vypálíte rybník, když budete ochranu svých dat řešit strategicky a komplexně. Na to se může hodit spolehlivý partner.

1. O2 Next Generation Firewall: zabezpečte internetové připojení

Ochrání před síťovými útoky, zablokuje SPAM, zatočí s malware, vyfiltruje webový obsah nebo ochrání před únikem interních dat. O2 Next Generation Firewall nabízí nejnovější technologie i know-how ve formě služby. Náš tým specialistů se neustále vzdělává a reaguje na podněty získané zpětnou vazbou od jednotlivých zákazníků. A díky vyspělému reportingu víte, kolikrát jste útočníkům tento měsíc překazili plány.

2. O2 Security DNS: všestranný samuraj

Poradí si se zavirovanými stránkami, odhalí podvodný e-shop i falešné internetové bankovnictví a s útočníky, kteří by chtěli zotročit váš počítač či tablet, se bude rvát do roztrhání těla. Běží tiše na pozadí a nezpomaluje vaše zařízení. Funguje jako součást sítě a chrání i všechna další zařízení, která by pro útočníky mohla znamenat slabá místa – meteostanice, čidla, tiskárny a další chytrá zařízení.

3. Bezpečnostní dohledové centrum: experti na vaší straně

Tihle hrdinové (ne)všedních dní se postarají o vaše bezpečí. Kyberzločinu zpravidla předchází série kroků, které běžné bezpečnostní nástroje neodhalí. Tým specialistů z O2 Security Expert Center průběžně vyšetřuje sledované prostředí a podniká preventivní opatření. Díky včasnému sběru informací umíme kriminální aktivitě předejít hned v zárodku a výrazně tak zvýšit šanci na ochranu vašich dat. Dohled využívají banky a úřady, ale i živnostníci nebo lékařské ordinace. 

4. Bezpečnostní analýza: zjistí vaše slabá místa

Na základě doporučení Národního ústavu pro kybernetickou bezpečnost jsme vytvořili webovou aplikaci, která pomáhá firmám analyzovat úroveň zabezpečení jejich IT. Vaši IT experti se dostanou pod palbu téměř 50 otázek, které prověří, jak si stojíte. Bezplatně a online zjistíte, kde vaše stávající zabezpečení funguje a kde je potřeba přitlačit. Aplikace už pomohla stovkám firem odhalit, kde nechávají útočníkům otevřené dveře.

5. O2 Mobile Device Management: bez ochrany nezůstanou ani telefony

Firemní smartphony znamenají další slabé místo, na které je dobré se zaměřit a data zabezpečit. Se službou můžete spravovat na dálku velké množství zařízení a měnit jejich nastavení, zajistit dodržování bezpečnostních pravidel. Pohlídá také přístup vašich zaměstnanců k nedůvěryhodnému obsahu i přiměřené využívání aplikací. Pod palcem máte bezpečnou distribuci firemních dokumentů. Službu snadno ovládáte z platformy umístěné v cloudu a sami měníte pravidla hry.

Co si z tohoto článku odnést?

  • Útoků je víc a jsou čím dál sofistikovanější. Denně proběhne 23 tisíc DDoS útoků a vznikne 300 tisíc nových malware.
  • Firmy při útocích riskují nejen peníze, ale také pověst i know-how.
  • IT bezpečnost je zodpovědnost managementu firmy, kyberbezpečnost jako službu si outsorcuje stále více firem.
  • V rámci O2 Security nabízíme služby, které si poradí s malými každodenními hrozbami vážnými bezpečnostními problémy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Související článek Jiří Sedlák: V O2 SEC dokážeme připravit obranu i proti útoku, který ještě nepřišel
Nahoru