Dlouho očekávaný román je tu. Oceňovaná spisovatelka vydává přelomovou knihu 

Kniha o ženách, víře a zlu, v níž se spisovatelka Kateřina Tučková vrací do roku 1950, přichází deset let po vydání Žítkovských bohyň a již nyní ji najdete v O2 Knihovně. Bílá Voda ale není jedinou knihou od oblíbených českých autorek, kterou si můžete přečíst online. Znáte bestsellery loňského roku? A už jste četli nejnovější příběh Karin Lednické?  

Rok 2021 přinesl do knižního světa novinky od tuzemských autorek, které jsou již několik let stálicemi na žebříčcích nejprodávanějších knih v Česku. Co by se mohlo stát, kdyby komunismus neskončil, se ve své knize Listopád ptá Alena Mornštajnová. Příběh o dospívání v zapomenutém kraji mezi Polskem a Běloruskem, kde Šeptuchy, tedy ženy umějí léčit, nabídla Alena Sabuchová. A napětí ve své knize Tajemství přinesla Radka Třeštíková, která se rozhodla svůj příběh zasadit do horského prostředí.  

Letošní rok se zdá být knižně ale stejně nabitý jako ten loňský!  

Již v březnu vyšlo nové literární dokudrama Karin Lednické Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie. Po Šikmém kostele přichází spisovatelka s příběhem životického masakru, kdy v jediný srpnový den roku 1944 bylo v malé obci ve Slezsku postříleno 36 mužů.  

Jen o dekádu později se odehrává nový román Kateřiny Tučkové.  

„Psala jsem román s přestávkami deset let. Mezitím jsem četla materiály, které jsem objevila v archivech, mluvila s pamětníky, pobývala v klášteře a také prošla složitým duchovním hledáním, které mi pomohlo přiblížit se mým postavám i zevnitř. Myslím, že je to má nejprožitější kniha,“ popisuje vznik knihy Bílá Voda, která vychází dnes 20. dubna, její autorka.  

Démoni z historie Bílé Vody nespí 

A na jaký příběh se mohou čtenáři těšit? Pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Dnes sem přijíždí Lena Lagnerová, aby se tu skryla před svou minulostí. Namísto kláštera s početnou řeholní komunitou tu však najde pouze několik řádových sester vedených svéráznou řeholnicí Evaristou. Ta přišla do Bílé Vody o poslední zářijové noci roku 1950, kdy komunistický režim odvlekl v rámci Akce Ř všechny řádové sestry do sběrných klášterů.  

Lena, probírající se písemnostmi bělovodského kláštera, však brzy zjišťuje, že tím Evaristin dramatický příběh pouze začíná, a záhy také pochopí, že démoni obcházející minulost místních řeholnic nezmizeli, a navíc jsou součástí i jejího vlastního osudu. 

Oblíbená Brňanka  

Spisovatelka Kateřina Tučková se do povědomí veřejnosti dostala v roce 2009 svou druhou knihou Vyhnání Gerty Schnirch. V ní zpracovala osud německé dívky vyhnané v květnu 1945 ze svého domova v rámci takzvaného Brněnského pochodu smrti. V roce 2012 publikovala román Žítkovské bohyně, v němž zachytila příběh rodu léčitelek z oblasti Bílých Karpat. Její knihy byly přeloženy do dvaceti jazyků. Bílá Voda je jejím třetím velkým románem.  

Tereza Kabešová Autor článku
Tereza Kabešová
Je jedním z O2 Ambasadorů. Radí zaměstnancům i zákazníkům s nastavením služeb. Patří mezi O2 Guru specialisty přes telefony, technologie O2, modemy, set top boxy, O2 Smart Box. V poslední době si velmi užívá i natáčení O2 Guru videí. Ve společnosti už pracuje přes pět let.
Související článek Zachumlejte se do podzimní nálady. Společnost vám budou dělat e-knihy
Nahoru