Velikonoce ve znamení audio pohádek. Užijte si svátky jara naplno

Velikonoce ve znamení audio pohádek. Užijte si svátky jara naplno

Velikonoce ve znamení audio pohádek. Užijte si svátky jara naplno

Svátky jara již klepou na dveře, přípravy na Velikonoce jsou v plném proudu. Slavnostní dny jsou neodmyslitelně spjaté s tradičními symboly – zdobená vajíčka, pomlázky či beránek. Odkud ale tyto zvyklosti pocházejí a co konkrétně symbolizují? K navození pohodové velikonoční atmosféry pomůžou i pohádky. 

Nejvýznamnější křesťanský svátek se již kvapem blíží, a i když není člověk věřící, patří právě Velikonoce mezi nejoblíbenější slavnosti napříč generacemi. Datum tohoto svátku není pevně stanoveno, termín vychází vždy na první neděli po prvním jarním úplňku. Prostřednictvím Velikonoc tak zároveň slavíme i příchod jara.  

Pokud se řeknou Velikonoce, většina z nás si asi vybaví malování vajíček, šlehání pomlázkou nebo vůni beránka posypaného cukrem. Co ale symbolizují?  

Již ve starověku Římané zdobili vejce a tato tradice přetrvala až do dnešní doby. Vajíčka symbolizují zrození, nový život i koloběh života. S vajíčky jsou samozřejmě spojená i kuřátka, která značí jarní svěžest.  

Kraslice, tedy ozdobená vajíčka, se tradičně dávají koledníkům, kteří na Velikonoční pondělí přichází vyšlehat dívky a ženy. Pomlázku by měli muži sami uplést z březových nebo vrbových proutků, které údajně vytahují nemoci. Vyšleháním se tak má zajistit zdraví a krása.  

Beránek je spjat s křesťanstvím, kdy si údajně Ježíš Kristus při poslední večeři s apoštoly prý dával právě jehněčí. Zvíře jako takové ale symbolizuje čistotu, nevinnost a jako obřadní pokrm je znám už od středověku. Beránek jako moučník tak nechybí při velikonočních oslavách.  

Audio pohádky můžete poslouchat i v televizi 

Chcete s dětmi vyrábět velikonoční výzdobu, zdobit vajíčka nebo uspořádat hravý jarní úklid? Ideálního společníka vám bude při jakékoliv aktivitě dělat aplikace O2 Knihovna, kterou si nyní můžete pustit i ve všech Android TV. Přímo v televizi si můžete aplikaci stáhnout a poslouchat mluvené slovo v pohodlí domova.  

Kromě toho mobilní aplikace O2 Knihovna nabízí možnost obsah streamovat do chytrých zařízeních přímo pomocí Google Chromecast, oblíbené příběhy k vám můžou promluvit prostřednictvím „androidí“ televize i chytrých reproduktorů.  

Oživte společné barvení vajíček audio pohádkami s velikonoční tématikou. V O2 Knihovně najdete například audioknihu Jarní pohádky – Veselé Velikonoce, ve které uslyšíte Petra Rychlého a Hanu Krtičkovou. Pohádky O tajemné vajíčku, Šípkovou Růženku nebo Velikonočního zajíčka můžete se svými dětmi poslouchat audioknize Velikonoční pohádkový kalendář.   

Více jak osm set nejkrásnějších pohádek, které ozvláštní společně strávený čas, najdete v O2 Knihovně. Poslouchat je můžete prostřednictvím Android TV, přes telefon, tablet nebo si je můžete díky Chromecastu pustit do chytrých zařízení.  Všechno díky aplikaci O2 Knihovny, kterou si můžete stáhnout a mít všechny své oblíbené autory na jednom místě.  

Jste spíše fanoušek e-knih? Aktuálně v O2 Knihovně probíhá velikonoční akce, díky které si můžete vybrané e-knihy koupit se slevou 30 procent. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Tereza Kabešová Autor článku
Tereza Kabešová
Je jedním z O2 Ambasadorů. Radí zaměstnancům i zákazníkům s nastavením služeb. Patří mezi O2 Guru specialisty přes telefony, technologie O2, modemy, set top boxy, O2 Smart Box. V poslední době si velmi užívá i natáčení O2 Guru videí. Ve společnosti už pracuje přes pět let.
Související článek Hit jménem online nákupy: Jak poznat ověřený e-shop a který teď frčí? 
Nahoru