Víte, jaká je vaše uhlíková stopa? Udržitelnost je pro O2 klíčová

Víte, jaká je vaše uhlíková stopa? Udržitelnost je pro O2 klíčová

Víte, jaká je vaše uhlíková stopa? Udržitelnost je pro O2 klíčová

Ekologické, společensky odpovědné, a především udržitelné podnikání. To je téma, které se na celém světě stále více diskutuje. A společnost O2 se k těmto myšlenkám hlásí už řadu let, nově se mu chce ale věnovat systematicky. Přemýšleli jste třeba někdy nad tím, jaká je vaše uhlíková stopa?

Spočítat svou uhlíkovou stopu, zaměřit se na monitoring a řízení emisí směrem k uhlíkové neutralitě, podporovat digitalizaci procesů nebo třeba vzdělávat veřejnost v oblastech digitální gramotnosti. To je jen malý výčet aktivit, kterým se v rámci ESG strategie (z angl. zkratky Enviromental, Social, Governance) O2 Czech Republic věnuje. A bude dále rozvíjet.

„V O2 cítíme, že udržitelnost se stává velmi důležitým tématem jak ve vztahu k dodavatelům, tak i našim odběratelům a zákazníkům,“ vysvětluje generální ředitel společnosti O2 Jindřich Fremuth. V O2 zároveň vzniká ESG komise, která zaručí udržitelnost napříč celou firmou. Lidé z klíčových oblastí se budou těmto otázkám systematicky věnovat.

Chceme jít dalším společnostem příkladem

Koordinovat a řídit všechny interní i externí aktivity společnosti, které povedou k udržitelnosti a zároveň vyhledávat nové, potenciální příležitosti, bude Marie Mališková, která nově ESG strategii řídí.

„O2 bude pokračovat ve svém poslání přinášet technologie, které zlepšují lidem každodenní život, a v rozvoji svého podnikání udržitelným způsobem. Chceme se stát synonymem pro udržitelné podnikání a naším cílem je, aby nás tak vnímala veřejnost i naši zaměstnanci,“ vysvětluje manažerka Udržitelného podnikání a sponzoringu O2 Marie Mališková.

„Doufáme, že můžeme i dalším společnostem sloužit jako příklad, že udržitelnost lze naplňovat a sledovat v jakémkoli oboru podnikání. Jako technologická firma k tomu máme velmi blízko. Právě technologie totiž pomáhají v řízení klimatu nebo například v boji s civilizačními riziky a jejich předcházení,“ dodává Mališková.

Uhlíková kalkulačka

I měření uhlíkové stopy společnosti je jedna z aktivit, kterou se bude ESG strategie společnosti O2 zabývat. Zajímá vás, jakou uhlíkovou stopu vyprodukujete vy? Možná vás to překvapí. Spočítat si ji můžete pomocí uhlíkové kalkulačky. Jak si vedete v porovnání se zbytkem České republiky, Evropské unie nebo světa?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Svoboda není samozřejmost: Oslavte 17. listopad připomínkou jejího významu a doby, kterou ukončil
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru