Rok 2022 ve znamení předsevzetí.
K vysněným cílům vám pomou i e-knihy, stačí si jen vybrat

Nový rok. Nový začátek. Restart. Zkrátka příležitost, kterou mnozí chtějí využít ke svému zlepšení a zdokonalení. A právě k tomu se vztahují i každoroční předsevzetí, která si zájemci sepíšou a snaží se je více či méně dodržet. Někdy to však není nic jednoduchého. Průvodcem pro splnění předsevzetí vám mohou být i e-knihy v O2 Knihovně, z nich některé vám představíme níže. A jaký cíl jste si do nového roku stanovili vy?

Pryč se starými zlozvyky

Prvního ledna jsou posilovny plné nadšenců, popelníky zejí prázdnotou a lednice překypují zeleninou. Během pár týdnů však počáteční zápal opadá a vše se vrací do původních kolejí. Někdy i po pár dnech. Jak se zbavit zlozvyků, které se s námi drží už roky, a nastavit si dlouhotrvající pravidla, která nesou tížené výsledky?

E-kniha Atomové návyky čtenářům popíše čtyři zákony behaviorální́ změny, pomocí kterých si dokážou změnit a nastavit své zvyky. Protože i malá změna každý den dokáže exponenciálně zlepšit výsledky. Kromě toho autor James Clear poradí, jak si na nové návyky udělat čas a jak se vyhnout chybám, které nám brání v dosažení cílů a snů.

Oprášit jazyky? Jedině zábavně

Sprichst du Deutsch? Pouvez-vous parler français? Do you speak english? Ne nadarmo se říká, že kolik umíte jazyků, tolikrát jste člověkem. Pokud si chcete nenuceně připomenout a zopakovat cizí řeč, skvělou cestou jsou dvojjazyčné knihy. Půlka knihy je ve vybraném cizím jazyce a druhá polovina je napsána česky. Pro začátečníky může být zajímavá kniha Malý princ, kterou v O2 Knihovně najdete ve dvou variantách. Česko-anglická nebo česko-francouzská e-kniha. Těm, kteří začínají s německým jazykem, může společníka dělat dvojjazyčná e-kniha Alenka v říši divů.   

O2 Knihovně v kategorii Cizí jazyky můžete najít i další dvojjazyčné knihy od úrovně začátečník až po pokročilé. A pokud preferujete metodičtější samouku, knihovna nabízí odhodlaným čtenářům i učebnice. Vkročte do nového roku s jasnou motivací zdokonalit nebo se naučit cizí jazyk. Vaše budoucí já vám poděkuje.  

K seberozvoji i prostřednictvím sebelásky

A když už jsme u budoucnosti a zdokonalení, další předsevzetí se přímo nabízí. Seberozvoj. Své schopnosti můžete rozvíjet ve všech oblastech, které vás napadanou. Od marketingu, přes podnikání, finance až po psychologii. V záložce Kariéra a osobní rozvoj v O2 Knihovně najdete více než dva a půl tisíce knih.

Cesta k úspěchu i pocitu naplnění je komplikovaná, ale vždy začíná u sebelásky. E-kniha Buďte laskavější sami k sobě vám otevře oči, pokud o sobě máte někdy pochybnosti nebo bojujete s obavami či stresem. Autor knihy a psychoterapeut Padraig O’Morain vám pomůže přijmout sebe samotné bez předsudků. Kniha dokonce obsahuje i stručný sedmidenní program, který čtenáře vede k větší spokojenosti a osobní svobodě.         

Rok 2022 se pomalu rozjíždí tak naskočte na vlnu sebezdokonalování. Výsledky možná nebudou znatelné hned, ale určitě přijdou. Jste spokojení sami se sebou a nechcete nic měnit? V aplikaci O2 Knihovna najdete i velké množství beletrie, stačí si jen vybrat.

Tereza Kabešová Autor článku
Tereza Kabešová
Je jedním z O2 Ambasadorů. Radí zaměstnancům i zákazníkům s nastavením služeb. Patří mezi O2 Guru specialisty přes telefony, technologie O2, modemy, set top boxy, O2 Smart Box. V poslední době si velmi užívá i natáčení O2 Guru videí. Ve společnosti už pracuje přes pět let.
Související článek Problém tří těles nebo oblíbený Zaklínač v dubnu s 30% slevou v O2 Knihovně
Nahoru