Cool aplikace do mobilu. Ukažte houbám, kdo je tady pánem

Houbařská sezóna je v plném proudu. Myslíte si, že vám dal vás dědeček dokonalé znalosti o oblíbených lesních plodech a nic vás nepřekvapí? Dobře, nebudeme vás přesvědčovat, na druhou stranu hub je velké množství. Tahat do lesa atlas asi není tou nejlepší cestou. Stáhněte si do vašeho zařízení s operačním systémem iOS appku iHoubař.

iHoubař je váš pomocník pro houbaření do kapsy – zjistí, kterou houbu jste právě našli, a ukáže vám k ní dodatečné důležité informace. To vše díky naší infrastruktuře modelů strojového učení, které jednoduše analyzují obrázky hub přímo na vašem zařízení.

Může vám pomoci ale i pokud zrovna nejste v lese s košíkem. Aplikace obsahuje šikovný index všech hub, které na území Česka naleznete. Studovat, či analyzovat fotky již dříve pořízené, tak můžete i v pohodlí domova.

iHoubař využívá strojové učení a umožňuje komplexní rozpoznávání hub přímo ve vašem chytrém telefonu. U jejich rozpoznávání ukáže popis, obrázek i informace o možném nebezpečí. Obsahuje také index hub s jejími dodatečnými informacemi.

To vše v jednoduchém a přehledném designu, optimalizováno tak, aby byly i náročné procesy umělé inteligence spuštěny v rámci milisekund a nabídly Vám tak skutečně kvalitní zážitek z aplikace.

Rozpoznávání hub funguje v živém módu – stačí tedy přiblížit váš iPhone k dané houbě. Dále můžete obrázky i nahrávat z galerie.

U každé rozpoznané houby zjistíte i dodatečné informace, jako její základní popis, zda je jedlá a další. Také můžete otevřít Wikipedii s dalšími informacemi.

Tak hurá do toho!

 

 

Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek Živá kultura v době pandemie. Podporujeme umělce díky Filmu NAŽIVO
Nahoru