Cool aplikace do mobilu. Ukažte houbám, kdo je tady pánem

Cool aplikace do mobilu. Ukažte houbám, kdo je tady pánem

Cool aplikace do mobilu. Ukažte houbám, kdo je tady pánem

Houbařská sezóna je v plném proudu. Myslíte si, že vám dal vás dědeček dokonalé znalosti o oblíbených lesních plodech a nic vás nepřekvapí? Dobře, nebudeme vás přesvědčovat, na druhou stranu hub je velké množství. Tahat do lesa atlas asi není tou nejlepší cestou. Stáhněte si do vašeho zařízení s operačním systémem iOS appku iHoubař.

iHoubař je váš pomocník pro houbaření do kapsy – zjistí, kterou houbu jste právě našli, a ukáže vám k ní dodatečné důležité informace. To vše díky naší infrastruktuře modelů strojového učení, které jednoduše analyzují obrázky hub přímo na vašem zařízení.

Může vám pomoci ale i pokud zrovna nejste v lese s košíkem. Aplikace obsahuje šikovný index všech hub, které na území Česka naleznete. Studovat, či analyzovat fotky již dříve pořízené, tak můžete i v pohodlí domova.

iHoubař využívá strojové učení a umožňuje komplexní rozpoznávání hub přímo ve vašem chytrém telefonu. U jejich rozpoznávání ukáže popis, obrázek i informace o možném nebezpečí. Obsahuje také index hub s jejími dodatečnými informacemi.

To vše v jednoduchém a přehledném designu, optimalizováno tak, aby byly i náročné procesy umělé inteligence spuštěny v rámci milisekund a nabídly Vám tak skutečně kvalitní zážitek z aplikace.

Rozpoznávání hub funguje v živém módu – stačí tedy přiblížit váš iPhone k dané houbě. Dále můžete obrázky i nahrávat z galerie.

U každé rozpoznané houby zjistíte i dodatečné informace, jako její základní popis, zda je jedlá a další. Také můžete otevřít Wikipedii s dalšími informacemi.

Tak hurá do toho!

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek Živá kultura v době pandemie. Podporujeme umělce díky Filmu NAŽIVO
Nahoru