Běhání se sluchátky v uších zvyšuje váš výkon a zlepšuje náladu

Běháte celoročně nebo vás k této aktivitě vybudí až jarní počasí? Je jedno do jaké kategorie patříte. Faktem je, že podle odborníků má poslech hudby pozitivní vliv na běžecký výkon.

Díky tónům oblíbených písniček prý lépe udržíme rytmus běhu a přispívají i k soustředění. Hudba snižuje vnímání únavy a úsilí. Sport obecně pak zlepšuje náladu a tříbí myšlenky. I při zátěžových trénincích dokáže hudba navodit fajn náladu.

Otázkou je, jak při této aktivitě hudbu poslouchat? Mít v ruce telefon s hlasitým odposlechem asi není to pravé ořechové. Klasická sluchátka s kabelem zase pořádně netěsní a padají vám z hlavy. Ta špuntová už jsou o něco lepší, ale ten kabel, co z nich čouhá je strašně otravný.

Musí propouštět okolní ruch

Na oblíbenou hudbu zanevřít nemusíte. Není žádným překvapením, že řešením jsou bezdrátová sluchátka. Aby byl běh bezpečný a pohodlný, musí dobře sedět, nevypadávat vám z uší a částečně by měla propouštět okolní ruch. Předpokládáme, že nesportujete ve vzduchoprázdnu, ale musíte brát ohled na chodce, bruslaře, cyklisty a samozřejmě auta. V zápalu a s až moc těsnícími sluchátky byste mohli přeslechnout klakson či zvonek nebo třeba zakopnout o jezevčíka vaší sousedky. S kvalitními sluchátky docílíte toho, že si užijete kvalitně reprodukované songy, a přitom uslyšíte i své okolí.

Sluchátka od Applu

Řešením jsou třeba Apple bezdrátová sluchátka AirPods Pro. Aktivně potlačují hluk. Dokonale sedí a těsní a nabízí režim propustnosti zvuku. Kvalitu reprodukované hudby zajišťuje adaptivní ekvalizér. Oceníte i odolnost proti potu a vodě (IPX4). Pohodlné je i automatické zapnutí a připojení. Samozřejmostí je rychlé nabíjení v pouzdře. Pokud je vám do 26 let, tak si navíc sluchátka AirPods můžete výhodně pořídit v limitované nabídce s tarifem YOU NEO za 899 Kč měsíčně. Více se o tarifech pro mladé od O2 dočtete pod tímto odkazem.

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Probuďte se ze zimního spánku. Tyhle aplikace vám s tím pomohou
Nahoru