Podminky cookies

Jak utírat prach efektivně? Máme pro vás pár tipů

Jak utírat prach efektivně? Máme pro vás pár tipů

Jak utírat prach efektivně? Máme pro vás pár tipů

Sedíte doma u pracovního online hovoru a přemýšlíte nad tím, kde se pořád bere ten prach kolem vás? Vždyť přece pravidelně uklízíte, tak jak je možné, že už je televize zase celá zaneřáděná? Jednou provždy se prachu nezbavíte. Níže máte tipy, jak na něj alespoň na nějaký čas vyzrát. Ušetříte navíc i trochu toho času.

 

Mantra uklízení

Zopakujme si základní pravidlo, které platí pro všechny úklidové aktivity. Začněte odshora. Prach vám tak nebude padat postupně dolů. Nejprve tedy utřete skříně či lustry. Až pak se pusťte do všeho ostatního. Při úklidu se zaměřte i na místa, na která se zapomíná. Utřete i rámy obrazů, věci na poličkách, vypínače, zásuvky, dveře či topení. Asi vám nemusíme připomínat, že podlahy zametat nemusíte. Akorát byste rozvířili prach. V tomto případě se bude hodit vysavač.

Namočit nebo nenamočit?

Nechceme se nikoho dotknout, ale spíše muži mají občas problém s tím, jak prach vlastně utírat? Namočit hadr nebo nenamočit? To je oč tu běží. Tak vězte, že suchý hadr prach neudrží. Mokrý zase nadělá více škody než užitku. Párkrát přejedete po nábytku a žmolky a šmouhy jsou všude. Úplně nejlepší je použít důkladně vyždímanou švédskou utěrku z mikrovláken. Navlhčete ji v emulzi s čistícím prostředkem. Hadr žádným způsobem nemuchlejte. Složte ho a postupně otevírejte. Prach tak budete utírat stále čistou částí.

Tohle nedělejte

Vyvarujte se také dalšího neduhu. Neaplikujte čistící prostředek přímo na nábytek či elektroniku. Výsledkem budou jen fleky a vrstva se usadí. Postupně navíc začne ztrácet lesk a barvu. Čistící látky vždy aplikujte nejprve na hadr.

Ušetřete s balíčky O2 Spolu

S naším efektivním úklidem jste ušetřili trochu toho času, co ušetřit i nějaké finance? Využijte balíčků O2 Spolu. Ty představují cenově nejvýhodnější kombinaci služeb nejen pro rodiny. Každý, kdo si spojí pevný internet, televizi a volání od O2 do jednoho baličku, ušetří. Čtyřčlenná rodina i 1 000 Kč měsíčně. Kolik uspoří konkrétní domácnost si nyní může kdokoli ověřit zde.

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Máme pro vás zaručený recept, jak se „dokopat“ k úklidu domácnosti
Nahoru