Náš projekt Svoboda není samozřejmost pokračuje i o Vánocích

Psali jste letos vy nebo vaše děti Ježíškovi? Pokud ano, kolik přání dopis obsahoval? Dvě? Deset? Víc?  V záplavě každodenních starostí občas zapomínáme přát věci, které jsou pro šťastný život opravdu důležité.  

Zdraví, svoboda, spokojená rodina, možnost být spolu, což je obzvlášť v současné době velmi aktuální otázka. Navzdory všem karanténám a omezením máme ale dnes šanci kdykoliv sdílet své pocity s blízkými alespoň virtuálně i tehdy, kdy se z vážných důvodů nemůžeme potkat osobně. 

O to lépe se ale možná dokážeme vžít do situace politických vězňů v dobách socialismu. Zatímco tehdejší společnost zažívala režimem „velkoryse“ povolené Vánoce jako svátky všeobecné hojnosti (a každý rok bylo ve většině rodin pod stromečkem zase o něco víc drahých dárků), oni si přáli věci, které se za peníze koupit nedaly. A nedají.  

Pojďme si je společně připomenout. Protože největší dar je mít jeden druhého a být spolu.  

Přejeme Vám šťastné a klidné Vánoce!

Více se o našich aktivitách dočtete zde.

Tereza Kabešová Autor článku
Tereza Kabešová
Je jedním z O2 Ambasadorů. Radí zaměstnancům i zákazníkům s nastavením služeb. Patří mezi O2 Guru specialisty přes telefony, technologie O2, modemy, set top boxy, O2 Smart Box. V poslední době si velmi užívá i natáčení O2 Guru videí. Ve společnosti už pracuje přes pět let.
Související článek Náš projekt Svoboda není samozřejmost pokračuje. Vyzkoušejte si edukační kvíz zaměřený na sametovou revoluci
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru