Pandemie a online svět. Máme pro vás přehled snímků uporozňujících na sexting a kyberšikanu

Školy jsou kvůli pandemii zavřené a děti tráví velkou část dne v online prostředí. Víte, co vaši potomci na internetu dělají? Jaké hrozby tam na ně číhají? Vyznat se v nástrahách kyberprostoru vám pomohou i tyto filmy.

 

V síti

V naší O2 Videotéce  se můžete podívat na nejúspěšnější dokument v dějinách české kinematografie „V síti“, režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka. Tři herečky, tři pokojíčky, deset dní a téměř dva a půl tisíce potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru.

Snímek si můžete v naší O2 Videotéce za cenu 79 korun pustit zde.

 

 

Na hory

Šestnáctiminutový debutový snímek režiséra Braňa Holička vypráví příběh mladého chlapce, který se stal obětí vydírání na internetu. Popisuje, jaké mohou být následky kyberšikany. Ukazuje, jací se na internetu pohybují lidé a upozorňuje na rizika, která to dětským uživatelům skýtá.

Filmy si můžete pustit zde.

 

 

Marty is dead

Naléhavé sdělení má i český webový seriálový thriller Marty is dead, který byl inspirován skutečnými událostmi. Tragická smrt patnáctiletého Martyho dovede truchlícího otce k děsivému objevu. Co vedlo jeho spořádaného syna k natáčení zvrhlých videí?

Pustit si jej můžete zde.

 

 

Smečka

V kinech měl 8. října premiéru celovečerní film Smečka. Až se situace uklidní, běžte se na něj podívat. Vypraný o šestnáctiletém Davidovi, která má krásnou přítelkyni, rodiče ho podporují ve všem, do čeho se pustí, a vytvářejí mu patřičné finanční zázemí. Právě se přestěhoval, má nastoupit do nového hokejového týmu Vlků a zabojovat o místo brankářské jedničky. Jenže nováček v pevně semknutém kolektivu, to bohužel nevěstí nic dobrého. Co dělat, když tě spoluhráči nevezmou mezi sebe, a opustí tě holka? Spirála šikany, odvety a vzájemných bojů se roztáčí. Pro většinu hráčů je to zpočátku asi jenom zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Někteří s tím možná nesouhlasí, ale nikdo nic neudělá. A šikana se z kabiny následně přesune i na internet. Podaří se Davidovi vybojovat své místo v týmu, ve škole, v životě, a Vlky porazit?

 

O2 Chytrá škola

O různých formách nátlaku na internetu se dočtete na portále O2 Chytrá škola. Hodně užitečných rad získáte i v rámci našeho projektu Nejsem lovná spojeného s osvětou k dokumentárnímu filmmu V SÍTI. Najdete zde také 10 rad, jak se bezpečně chovat na internetu a nedostat se tak do „spárů“ sexuálních predátorů. Na základě svých zkušeností je dali dohromady sami tvůrci filmu V SÍTI a programu O2 Chytrá škola, který je hlavním partnerem osvětové kampaně k dokumentu. Více o tomto projektu a vystřižené scény z filmu, které jinde neuvidíte, najdete na této stránce.

 

Tereza Kabešová Autor článku
Tereza Kabešová
Je jedním z O2 Ambasadorů. Radí zaměstnancům i zákazníkům s nastavením služeb. Patří mezi O2 Guru specialisty přes telefony, technologie O2, modemy, set top boxy, O2 Smart Box. V poslední době si velmi užívá i natáčení O2 Guru videí. Ve společnosti už pracuje přes pět let.
Související článek Máme pro vás 5 tipů, jak si správně připravit domácí kancelář
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru