Nesnězeno.cz. Zachraňte jídlo, které by skončilo v koši!

Máte černé svědomí, když vyhodíte pár tvrdých housek či nahnilou zeleninu? Karmu si můžete vylepšit třeba díky šikovné české aplikaci Nesnězeno.cz.

Tahle appka vyhledává zbývající jídlo v okolních restauracích a nabízí jej uživatelům se slevou. Zakoupit si takto můžete i balené pokrmy s blížícím se datem expirace. Nápad byl původně spuštěn jen jako stránka na sociální síti Facebook. Následně byla vytvořena uživatelsky jednoduchá a příjemná mobilní aplikace pro Brno. V současné době už je do projektu zapojená i Praha a vybraná krajská města napříč ČR.

Neznězeno.cz funguje jednoduše. Aplikace vám ukáže podniky v okolí, které v ten den nestihly prodat všechno jídlo. Zbylé porce „meníček“ a dalších dobrot nabízí s minimálně třicetiprocentní slevou. Vybrané potraviny si můžete ihned zamluvit a zaplatit online kartou. Objednávku si následně musíte přijít do podniku vyzvednout. Prokážete se obdrženým kódem, který vám přijde e-mailem.

 

V aplikaci najdete dole na liště čtyři ikony: Jídlo, Podniky, Objednávky a Váš profil. Nenězeno.cz používá polohové služby a díky tomu si můžete po rozkliknutí zvoleného symbolu vybírat pokrmy z podniků ve vašem okolí. Uvidíte i původní cenu, slevu, fotografii pokrmu, adresu podniku i čas, kdy má být jídlo vyzvednuto.

Můžete si nastavit i upozornění na vaše oblíbené podniky. Notifikace vám přijde ve chvíli, kdy v nich zbyde nějaké jídlo navíc. Aplikaci si mohou stáhnout uživatelé operačního systému Android i iOS.

Vybrané dobroty si můžete vychutnat třeba u naší O2 TV . Na webu O2 TV najdete pořady a filmy, na které máte zrovna chuť a náladu. Televizní obsah navíc můžete třídit podle žánrů i podle hodnocení IMDB.

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Rozdělte si účty s přáteli přes jednoduchou aplikaci Splitwise
Nahoru