Zabezpečte si svou domácnost před nezvanými hosty. Tady máte pět tipů, jak na to

Zabezpečte si svou domácnost před nezvanými hosty. Tady máte pět tipů, jak na to

Zabezpečte si svou domácnost před nezvanými hosty. Tady máte pět tipů, jak na to

V loňském roce evidovali policisté přes šest tisíc případů vloupání do rodinných domů, bytů, chat či chalup. Přemýšlíte o tom, jak svou domácnost před nezvanými hosty ochránit? Nespoléhejte se jen na hlídacího psa. Máme pro vás několik tipů, které zloděje snadno odradí.

Kombinujte mechanické a elektronické zabezpečení

Většinu zlodějů bezpečností prvky odradí. Proto je dobré investovat nejen do kvalitního bezpečnostního zámku, ale doplnit jej i elektronickým zabezpečením. Začněte kvalitním zámkem – pořiďte si bezpečnostní cylindrickou vložku s dostatečnou ochranou proti bumpingu a odvrtání. Nezapomínejte i na další prvky, inspirujte se například u naší O2 Chytré domácnosti a vyzkoušejte si senzor na dveře, který monitoruje jejich pohyb a varuje vás před případným vniknutím do domu. Skvělé jsou i vnitřní a vnější kamery. Po narušení dveřního či okenního prostoru se můžete hned přesvědčit o tom, co se doma děje.

Simulujte svoji přítomnost doma

Pořiďte si časový spínač světel do zásuvky, díky kterému dokážete na dálku pomocí vypínání a zapínaní světel simulovat svoji přítomnost doma.

Dodržujte pravidlo 5 minut

Víte o tom, že existuje pravidlo 5 minut? To znamená, že věci, ke kterým se zloděj do 5 minut nedokáže dostat, jsou v bezpečí. Proto nenechávejte kabelku s peněženkou hned u vstupních dveří a cennosti si bezpečně uzamkněte uvnitř vašeho bytu či domu.

 

Přemýšlejte o tom, co sdílíte

Nepište na sociální sítě, kam a na jak dlouho odjíždíte. Tato informace se snadno může dostat jako tip případným zlodějům. A to obzvlášť když máte otevřený profil, na který se může podívat každý.

Nezapomínejte na kamery

Když selžou všechny bezpečnostní prvky a zlodějům se podaří vniknout vám do bytu nebo domu, je dobré mít o tom video záznam (nejen pro policii, ale třeba i pro pojišťovnu). Kameru je vhodné umístit tak, aby nemohlo snadno dojít k jejímu poškození a aby ji případný zloděj nezničil jednou dobře mířenou ranou.

 

Díky balíčku bezpečnostních čidel a kamer od O2 můžete získat přehled o dění ve vaší domácnosti. Bez stavebních úprav a zbytečného tahání kabelů. Všechna čidla jsou bezdrátová a nainstalujete je jednoduše pomocí mobilní aplikace. Více informací najdete zde.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Internet HD: Připojení, díky kterému nepřijdete o své oblíbené pořady ani po přechodu na DVB-T2
Nahoru