Zabezpečte si svou domácnost před nezvanými hosty. Tady máte pět tipů, jak na to

V loňském roce evidovali policisté přes šest tisíc případů vloupání do rodinných domů, bytů, chat či chalup. Přemýšlíte o tom, jak svou domácnost před nezvanými hosty ochránit? Nespoléhejte se jen na hlídacího psa. Máme pro vás několik tipů, které zloděje snadno odradí.

Kombinujte mechanické a elektronické zabezpečení

Většinu zlodějů bezpečností prvky odradí. Proto je dobré investovat nejen do kvalitního bezpečnostního zámku, ale doplnit jej i elektronickým zabezpečením. Začněte kvalitním zámkem – pořiďte si bezpečnostní cylindrickou vložku s dostatečnou ochranou proti bumpingu a odvrtání. Nezapomínejte i na další prvky, inspirujte se například u naší O2 Chytré domácnosti a vyzkoušejte si senzor na dveře, který monitoruje jejich pohyb a varuje vás před případným vniknutím do domu. Skvělé jsou i vnitřní a vnější kamery. Po narušení dveřního či okenního prostoru se můžete hned přesvědčit o tom, co se doma děje.

Simulujte svoji přítomnost doma

Pořiďte si časový spínač světel do zásuvky, díky kterému dokážete na dálku pomocí vypínání a zapínaní světel simulovat svoji přítomnost doma.

Dodržujte pravidlo 5 minut

Víte o tom, že existuje pravidlo 5 minut? To znamená, že věci, ke kterým se zloděj do 5 minut nedokáže dostat, jsou v bezpečí. Proto nenechávejte kabelku s peněženkou hned u vstupních dveří a cennosti si bezpečně uzamkněte uvnitř vašeho bytu či domu.

 

Přemýšlejte o tom, co sdílíte

Nepište na sociální sítě, kam a na jak dlouho odjíždíte. Tato informace se snadno může dostat jako tip případným zlodějům. A to obzvlášť když máte otevřený profil, na který se může podívat každý.

Nezapomínejte na kamery

Když selžou všechny bezpečnostní prvky a zlodějům se podaří vniknout vám do bytu nebo domu, je dobré mít o tom video záznam (nejen pro policii, ale třeba i pro pojišťovnu). Kameru je vhodné umístit tak, aby nemohlo snadno dojít k jejímu poškození a aby ji případný zloděj nezničil jednou dobře mířenou ranou.

 

Díky balíčku bezpečnostních čidel a kamer od O2 můžete získat přehled o dění ve vaší domácnosti. Bez stavebních úprav a zbytečného tahání kabelů. Všechna čidla jsou bezdrátová a nainstalujete je jednoduše pomocí mobilní aplikace. Více informací najdete zde.

 

 

 

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Internet HD: Připojení, díky kterému nepřijdete o své oblíbené pořady ani po přechodu na DVB-T2
Nahoru