Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=44101 AND vote > 0 AND vote <= 5

Zaměstnanecký mobil, brána pro zloděje informací

Zaměstnanecký mobil, brána pro zloděje informací

Zaměstnanecký mobil, brána pro zloděje informací

Mobilní telefony, tablety a trendy jako BYOD (Bring Your Own Device) přinášejí do informačních systémů firem i organizací zcela nové hrozby a bezpečnostní rizika, jimž je třeba se bránit.

Pro počítače a notebooky mají firmy a organizace ve svých informačních systémech a sítích většinou definována a zavedena velmi přísná bezpečnostní pravidla. Totéž však ne vždy platí pro chytré telefony a další mobilní zařízení. Ta často obsahují velmi důležité informace a krádež, ztráta nebo zneužití přístroje může znamenat obrovské riziko.

Rozmanité možnosti využití, nejrůznější instalované aplikace, hry nebo sociální sítě jsou navíc otevřenou vstupní branou pro hackery i škodlivý software. Hrozí rovněž sledování obsahu telefonu a únik citlivých údajů. Mobily běžně umožňují získávat informace o své poloze, třetí strana tak může celkem bez problémů sledovat pohyb uživatele, a z něho usuzovat třeba o záměrech firmy.

Služba O2 Mobile Device Management umožňuje vynutit dodržování bezpečnostních opatření zavedených ve firmě i pro chytré telefony a tablety, ať již jde o zařízení firemní či soukromá. Celou oblast mobilní bezpečnosti pojímá systematicky a dává jí skutečný řád.

Jednoduše a spolehlivě dokáže v mobilním zařízení oddělit pracovní a privátní světy. Pro kteroukoli mobilní platformu dovoluje předepsat, co a za jakých podmínek lze (a co nelze) na přístrojích vykonávat, co je možné instalovat či jak nakládat s pracovními daty nebo emaily. Účinně chrání před únikem citlivých informací. Firemní dokumenty jsou z datových úložišť zasílány do mobilních zařízení výhradně přímo a veškerá komunikace je zabezpečena šifrováním. Začlenění mobilního zařízení pod správu, vytvoření a nasazení bezpečnostní politiky je přitom otázkou několika jednoduchých kroků v řádu minut.

O2 Mobile Device Management lze propojit i s vnitřní IT infrastrukturou organizace, jako jsou např. adresářové nebo emailové služby. Při krádeži nebo ztrátě je možné přístroj dokonce na dálku zablokovat nebo data spojená s pracovními aktivitami úplně vymazat.

Chcete vědět víc? Zavolejte nám na číslo 800 111 777 a naši specialisté vám připraví chytré řešení na míru. 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Související článek Bezpečnostní dohled jako služba. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
Nahoru