Na Sigmu čeká další náročný výjezd. Bude Slavia při domácí premiéře úspěšná?

Proč zápas sledovat…

Olomouc doma ve druhém kole naplno bodovala, nyní ale opět zajíždí na půdu, kde se body příliš často nesbírají. Po Plzni na ni čeká mistrovská Slavia.

Kouč Radoslav Látal bude nyní řešit dva velké otazníky. Mimo hru zůstává gólmanská jednička Milan Buchta, v minulém kole dostal příležitost Michal Reichl a očekává se, že nastoupí i v neděli. V posledním vzájemném utkání ale fantasticky chytal Aleš Mandous a Látal tak má mírně zamotanou hlavu.

Podobně je tomu i u útočníka. Jediný gól v minulém kole obstaral Martin Nešpor, po karetním trestu se ale vrací Jakub Yunis. A je velmi pravděpodobné, téměř jisté, že šanci dostane v základu pouze jeden.

Podobné „starosti“ má i kouč domácích Jindřich Trpišovský. Ten se svou družinou zvládl náročné utkání ve Zlíně a následně pěti góly smetl Teplice. Gólově se prosadil i Nicolae Stanciu, který by ve třetím kole mohl dostat více prostoru. V útoku by měl od první minuty znovu nastoupit Mick van Buren, o třetí zápas s gólem v řadě bude usilovat Josef Hušbauer.

Nová sezona FORTUNA:LIGY v O2 TV: Přes 240 přenosů, TIKI-TAKA i výběr zápasů v multidimenzi

Řekli před zápasem…

Ondřej Kúdela, obránce Slavie: „Všichni jsme rádi, že můžeme konečně hrát doma. Bylo to dlouhé čekání. Hráli jsme teď dvakrát venku, dvakrát jsme vyhráli, což je skvělé, ale doma je to něco úplně jiného. Doufám, že na předchozí zápasy navážeme, potvrdíme vzestupnou tendenci našich výkonů a Olomouc doma porazíme.“

Šimon Falta, záložník Olomouce: „Tento týden se nám trénovalo výborně, protože body ze zápasu se Zlínem jsme nutně potřebovali i s ohledem na to, že nás teď čekají dva těžké zápasy venku. Máme představu, jak chceme na Slavii hrát. Uvidíme až po zápase, na co se dalo dosáhnout a na co ne.“

Na koho si dát pozor…

Nicolae Stanciu, záložník Slavie

Nicolae Stanciu odehrál za Slavii dosud jen 45 minut v přípravě a 30 minut v nové sezóně FORTUNA:LIGY. A přesto už si na své konto připsal dva zásahy. Nyní by od Jindřicha Trpišovského měl dostat více prostoru. Ačkoliv je kádr Slavie už téměř kompletní, je možné, že Stanciu poprvé nastoupí od první minuty. A Sigma se tak musí mít na pozoru.

Nepřehlédněte: Taháky 3. kola FORTUNA:LIGY: Zaskočí nováček i Spartu? Na Straku čeká další náročná výzva

Střetnutí třetího kola FORTUNA:LIGY mezi Slavií a Olomoucí sledujte v neděli 28. července od 18:30. Zápas nabízíme i v multidimenzi na O2 TV Fotbal!

Foto: Profimedia

Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Nahoru