Podminky cookies

Jste dostatečně připraveni na kybernetický útok?

Jste dostatečně připraveni na kybernetický útok?

Jste dostatečně připraveni na kybernetický útok?

Kybernetická kriminalita se už dávno stala mnohem výnosnějším kšeftem než ilegální obchod s drogami. Ve vyspělých zemích, na rozdíl od České republiky, se kybernetického útoku na svoje osobní nebo finanční data obává přes 70 % lidí, zatímco teroristického útoku se jich bojí jen necelá čtvrtina. A mají proč. Jen v lednu 2019 totiž celosvětově „uniklo“ neuvěřitelných 1 769 185 063 datových záznamů. Ano, čtete dobře, jedna a tři čtvrtě miliardy. Vyděračské útoky, které šifrují data a požadují výkupné, každoročně rostou o 350 %. Raketově narůstá i množství kybernetických útoků objednávaných např. v rámci konkurenčního boje. O čtvrtinu v loňském roce vzrostl třeba počet hackerských skupin poskytujících tzv. destruktivní útoky, jejichž cílem je zlikvidovat počítačové systémy nebo i stroje a zařízení oběti. To ale mnohým firmám nevadí. Podle údajů IBM 62 % firem není na případný kybernetický útok dostatečně připraveno. A lze se právem domnívat, že v Česku je tohle číslo ještě větší.

O2 Next Generation Firewall je vysoce spolehlivá bezpečnostní služba, která bez počátečních investic i nákladů na aktualizace chrání firemní prostředí před mnoha různými útoky. Nahrazuje několik samostatných zařízení a služeb, které obvykle řeší jen dílčí části bezpečnosti. Služba neustále udržuje krok s nejnovějším vývojem na poli aktuálních hrozeb a útoků. K filtrování dochází mezi firmou a internetem. Do firemní sítě se tak dostanou pouze požadované a bezpečné informace. Vše nebezpečné a nepotřebné se odstraní a k uživateli nepropustí. Jediná služba tak odstraní viry, škodlivé programy a nevyžádanou poštu, filtruje webový obsah, zabezpečí vzdálený přístup, chrání před útoky z internetu a současně zabrání i úniku firemních informací do internetu. Posílí rovněž propustnost internetového připojení, neboť přes ně neprochází žádný balast, nýbrž jen užitečná data.

O2 Next Generation Firewall je i součástí profesionálního symetrického a zálohovaného připojení k internetu pro firmy od O2, navrženého s ohledem na potřeby středních a větších firem. Zahrnuje komplexní ochranu před hrozbami z internetu, která rychle a účinně reaguje na stále se vyvíjející útoky, zajišťuje obranu před viry a škodlivými programy, filtruje spam, střeží firemní data a chrání před útoky typu DDoS.

V O2 disponujeme širokým portfoliem služeb z oblasti telco i IT a díky tomu umíme vytvářet opravdu chytrá řešení pro firmy všech velikostí i oborů. Pomáháme tím i rozvoji vašeho byznysu. Pokud chcete vědět víc, tak zavolejte na linku 800 111 777 a zeptejte se.

Související článek Práce z domova jako nový standard: Nutné (technologické) minimum, aby home office fungoval
Nahoru