Podminky cookies

Představili jsme první síť 5G spuštěnou v reálném prostředí

Představili jsme první síť 5G spuštěnou v reálném prostředí

Představili jsme první síť 5G spuštěnou v reálném prostředí

V O2 pokračujeme v přípravách na příchod 5G. Poté, co jsme v březnu díky spojení několika frekvenčních pásem jako první pokryli celé město mobilním internetem s rychlostí očekávanou od sítí páté generace, jsme ve středočeském Kolíně představili skutečné 5G spuštěné v reálném prostředí. To kromě vysokých přenosových rychlostí nabízí také velmi krátkou odezvu.

5G

„Sítě páté generace nabídnou odezvu do deseti milisekund, což je až desetkrát méně než u dosavadních technologií. Právě nízká odezva je klíčová pro rozvoj řešení pro průmysl, chytrá města, robotizaci nebo virtuální realitu,“ popisuje ředitel technologické divize O2 Jan Hruška.

Mobilní sítě páté generace přinesou velkou změnu nejen pro připojení přenosných zařízení, ale také pro pevné připojení domácností a firem tam, kde není dostatečně rychlý kabelový internet.

Síť 5G v Kolíně testujeme společně se společností CETIN a vybavením od společnosti Ericsson. Technologii jsme spustili na pronajaté testovací frekvenci 3,5 GHz doplněné o technologie Massive MiMo 64T64R a 256QAM. „Na příchod sítí páté generace se nechystáme zavření v laboratořích – naopak je testujeme v reálných podmínkách s předními světovými dodavateli,“ dodává Jan Hruška. Zkušenosti z reálného provozu pomohou při výběru dodavatelů a rozvoji celoplošného pokrytí sítí páté generace poté, co proběhne aukce potřebných frekvenčních pásem.


 

 

Dan O2 Článek napsal(a) Dan O2 20.6.2019
Související článek V Kolíně spouštíme mobilní síť s rychlostí 5G
Nahoru