Komentátor Ujfaluši: Liverpool je mi bližší než Tottenham

Tomáši, jak se na sobotní svátek fotbalu těšíte?

Těším se samozřejmě moc. Na tom novém stadionu jsem sice někdy nehrál, ale už jsem se tam byl aspoň podívat. Teď se tam dostanu znovu, tak jsem zvědavý. Chceme ale navštívit i ten starý stadion (Vicenta Calderóna), který sice ještě stojí, ovšem už brzy by se měl začít bourat. Pak se samozřejmě těším na lidi, co tam potkám, a vůbec nejvíc na samotný zápas. Myslím, že to bude hodně zajímavé finále.

Který stadion Atlétika se vám líbí víc? Ten aktuální, nebo ten starší, na kterém jste sám hrál?

Musím říct, že já jsem pro ten starší. Byl tam totiž mnohem větší kontakt fanoušků s hráči. To je pak pro obě strany lepší. Ten nový stadion je samozřejmě modernější, ale já jsem zkrátka pro ten předtím.

Nepřehlédněte: Užijte si finále Ligy mistrů na O2 TV Sport! Co všechno na vás v sobotu večer čeká?

Jste pravidelným expertem ve studiu, ale co komentování? Bude to pro vás premiéra?

To ne, už dvakrát jsem komentoval El Clásico. Takže myslím, že zvládnu i finále, navíc když tam bude Svěca (Petr Svěcený), který si mě vezme pod křídla. Žádné obavy z toho nemám, naopak se na to těším.

Vracíte se do míst, kde jste strávil tři roky. Bylo to nejkrásnější období kariéry?

Po fotbalové stránce určitě. Vyhrál jsem tam Evropskou ligu i Superpohár, navíc jsme tenkrát předváděli moc pěkný fotbal. Měl jsem fakt skvělé spoluhráče a určitě mám na co vzpomínat.

Jaký nejsilnější zážitek jste si z Atlétika odnesl?

To byla určitě všechna ta finále. Jedno jsme vyhráli, jedno prohráli, tím myslím finále Španělského poháru se Sevillou. I přes porážku to byl ale skvělý zážitek. Hrálo se na Camp Nou a lístky byly opravdu rozděleny 50 na 50, takže půlka stadionu fandila nám, půlka Seville. Tenkrát to nevyšlo, když jsme ale zvítězili v Evropské lize, bylo vidět, jak tím celé město žije. Přesně pro tyhle momenty se fotbal hraje.

V posledních letech vyhrálo Atlético hned třikrát Evropskou ligu, na triumf v Lize mistrů ovšem stále čeká. Co mu k tomu schází?

Jsou to maličkosti. Určitě si pamatujete finále před pár lety, kdy Atlético podlehlo Realu až na penalty. I takové momenty rozhodují, podle mě ale hraje Atlético skvělý fotbal. Teď jen uvidíme, co bude dál. Jak se jim podaří nahradit Griezzmana, jestli budou v útoku hrát Costa s Moratou… Podle mě budou muset v létě dobře posílit. Griezzman táhl ofenzivu, z obrany pak odejde i Godín, jeden z nejlepších středních obránců vůbec. Aspoň že snad nikam nepustí brankáře Oblaka, což by byla další velká ztráta. Každopádně věřím, že v Atlétiku opět namíchají dobrý hráčský koktejl a budou hrát pořád stejně. To znamená dobře bránit a vítězit na pár gólů jako teď, kdy hodně jejich zápasů končí 1:0, 2:0.

Psali jsme: Sedmý boj o ušatý pohár týmů ze stejné země se blíží. Jak vypadaly ty předchozí?

Pojďme teď k samotnému finále Ligy mistrů. Který z dvojice Liverpool – Tottenham je bližší vašemu srdci?

Bližší je mi Liverpool. Vždycky jsem ho sledoval kvůli českým hráčům, jako byli Šmíca (Vladimír Šmicer) nebo Bary (Milan Baroš). Nebo Martin Škrtel, kterého taky beru jako našeho kluka. Fotbal Liverpoolu se mi zkrátka líbí víc než ten Tottenhamu. Navíc letos, kdy jsem ho sledoval fakt pečlivě. Spolu s Manchesterem City předváděl v Premier League ten nejlepší fotbal a byl hodně blízko titulu. Udělat 98 bodů a zůstat druhý, to je oříšek (usmívá se). Jsem ale hrozně rád, že Liverpool otočil semifinále s Barcelonou a došel až do finále Champions League. Uvidíme, jak to bude tam, protože i Tottenham je mi hodně sympatický. Má nesmírně šikovný tým, což dokázal i v té odvetě s Ajaxem. Určitě se máme na co těšit. Já bych ale tu trofej víc přál Liverpoolu.

V uplynulém ročníku Premier League skončil Liverpool o 26 bodů před Tottenhamem. Vypovídá to o rozdílu ve kvalitě obou týmů?

To určitě ne. Oba týmy jsou tak kvalitní, že tenhle bodový rozdíl není nijak důležitý. Navíc teď půjde o jeden jediný zápas. Rozhodne jedna chyba, jedna standardka… Podívejte se, jak loni chyboval gólman Lloris ve finále mistrovství světa. Přesně takové momenty k takovým zápasům patří a jsou zvlášť bolestivé, protože nemáte žádný další zápas k tomu je napravit.

Právě Liverpool byl velmi blízko titulu, který mu nakonec těsně unikl. Bude teď mít o to větší motivaci vyhrát?

Nemyslím si, že by tohle měli hráči v hlavách. Bohužel měli před sebou Manchester City, který těsně vyhrál, ale to už je minulost. Na to ti kluci nekoukají, prostě chtějí za každou cenu Ligu mistrů vyhrát. Mají výborný tým, skvělý útok i obranu, také jednoho z nejlepších brankářů světa… Celkově věřím, že to bude krásný zápas, v němž padne hodně branek. Teď jen, kdo jich vstřelí víc.

V čem je největší síla soupeře Liverpoolu, Tottenhamu Hotspur?

Také Tottenham má skvělý mančaft i skvělého gólmana. Navíc disponuje urostlými hráči, což je velká výhoda při standardkách. Rychlonozí hráči jako Mané nebo Salah jim mohou dělat trošku problémy, na druhou stranu se ty týmy velmi dobře znají. Zpočátku to bude asi opatrné, snad se to však postupem času trochu rozjede a bude na co koukat.

A váš tip na výsledek?

Tipnul bych 2:1 pro Liverpool.

Kam dál? Do třetice všeho dobrého? Stratég Klopp vyhlíží svůj první triumf v Lize mistrů

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru