Češi sledovali hokej na internetu nejvíc v historii. „Fandí, jen když jejich tým vyhrává.“

Sledovanost zápasů s českou účastí při právě skončeném mistrovství světa v hokeji byla rekordní. Hokejové zápasy sledoval přes internet každý osmý divák. Ve špičce dokonce hokej tvořil více než třetinu celkového provozu na českém Internetu.

Nejvyhledávanějším byl úterní zápas se Švýcarskem, který na internetu sledovalo 179 tisíc diváků, ve špičkách až 260 tisíc lidí.

Události posledních dní také ukázaly zajímavá data o Češích jako o sportovních fanoušcích. To, že se provoz dynamicky vyvíjí podle toho, jak se českému týmu daří, asi nikoho nepřekvapí. Při utkání s Kanadou však bylo jednoznačně vidět, že jakmile čeští hokejisté začali prohrávat, diváci přestali zápas sledovat a podporovat svůj tým (viz graf). Naopak během utkání o bronz na konci vyrovnané třetí třetiny a pak při nájezdech, když byla ještě naděje, že český tým získá medaili, byl nárůst sledovanosti enormní . Podobný trend byl patrný i v prvním zápase s Ruskem v základní skupině.

 

Kromě rekordní sledovanosti padl při čtvrtfinálovém utkání také rekord v přenosu dat, kdy byla překročena hranice 700 Gbit/s. „Při distribuci vysílání hokejových utkání z Bratislavy jsme očekávali nejen překročení špičky, která padla během loňských her v Pchjongčchangu, ale i nový rekord v peeringu NIX.CZ. Přes peeringový uzel NIX.cz si jednotliví operátoři předávají svůj provoz, tedy pokud se např. zákazník lokálního poskytovatele internetu dívá na internetovou televizi O2 TV, video teče z datových center O2 přes NIX ke koncovému poskytovateli. Proto jsme posílili kapacitu na celkových 600 Gbit/s do NIX.CZ a 200Gbit/s do sítě UPC. To nám celkem s dalšími propoji dalo více než 1 Tbit/s kapacity,“ popisuje Tomáš Křešťák, ředitel pro fixní produkty v O2.

„Od loňského roku narostla kapacita připojení všech sítí v NIX.CZ na bezmála 5 Tbit/s. Jsme rádi, že jsme se na tuto významnou hokejovou událost dobře připravili,“ uzavírá Adam Golecký, ředitel českého peeringového uzlu NIX.CZ.

Dan O2 Autor článku
Dan O2
Související článek O2 přibližuje osudy zlatých československých hokejistů, kteří v roce 1950 nemohli odletět na mistrovství do Londýna
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru