Euroligový král. Tři ocenění, která Jan Veselý získal za letošní sezonu

Nejužitečnější hráč

Začněme rovnou tou největší poctou. Anthony Parker, Juan Carlos Navarro. Dimitris Diamantidis, Serio Llull nebo naposledy Luka Dončič. Taková hvězdná jména najdeme na seznamu nejužitečnějších hráčů Euroligy, nejlepší evropské klubové soutěže. Za rok 2019 do něj nově přibyl i Jan Veselý. Něco podobného se žádnému jinému Čechovi nepovedlo a nejspíš ani dlouho nepovede. Tohle je zkrátka fenomenální úspěch.

„Znamená to pro mě hodně. Je to ocenění za tvrdou práci, kterou já i můj tým odvádíme každý den,“ nechal se slyšet devětadvacetiletý pivot. „I v příštím ročníku hodlám na palubovce nechat znovu všechno, co ve mně je,“ hlásí odhodlaně Veselý. S případným druhým triumfem by trofej pro MVP chutnala ještě lépe. Tak třeba za rok.

Člen All-star týmu

Rodák z Ostravy pomohl svému Fenerbahce k rekordním 28 výhrám v jedné sezoně více než slušnými čísly – v průměru zaznamenal 12,5 bodu, 4,9 doskoku a 2,4 asistence za zápas. To mu stejně jako loni zajistilo místenku mezi vybranou společností v rámci ideální sestavy letošní Euroligy. V All-star týmu se zařadil po bok spoluhráče Kostase Sloukase, Nicka Calathese z Panathinaikosu Atény, Willa Clyburna z CSKA Moskva a Brandona Daviese ze Žalgirisu Kaunas.

Moment sezony

Ze slavnostního galavečera ve španělské Vitorii, kde se letošní Final Four konalo, si Veselý odnesl hned tři prestižní ocenění. Kromě výše zmíněných fanoušci vybrali jeho akci v duelu s Gran Canarií za moment letošní euroligové sezony.

Foto: euroleague.net

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru