Derby bez náboje? Omyl. Sparta chce pokazit mistrovské oslavy Slavie

Slavia už dvakrát musela odkládat oslavy. Nejprve po víkendovém ligovém duelu s Baníkem, následně po úspěšném pohárovém utkání opět proti ostravskému klubu.

Nepřehlédněte: Taháky posledního kola nadstavby: Třetí jarní derby „S“ i boj o vyhnutí se baráži

V neděli ale vše vypukne naplno, titul oslaví Slavia po 293. derby pražských „S“. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že derby tentokrát tak velký náboj mít nebude, opak bude zcela jistě pravdou. Sparta triumfovala v Edenu naposledy před téměř pěti lety a v posledním vzájemném utkání inkasovala v semifinále poháru tvrdý třígólový direkt.

Nyní se tak pokusí Slavii oslavy co nejvíce pokazit. „Nelze vypustit ani podcenit žádný zápas, i když už se o nic nehraje. Chceme hrát každý zápas tak, abychom uspěli,“ prohlásil dočasný kouč Sparty Michal Horňák, podle kterého by se v sestavě mohlo objevit několik zajímavých jmen.

Ani na straně druhé neočekávejme nějaké podcenění, Slavia si chce k mistrovským oslavám nadělit jednoznačnou výhru. Zároveň se sešívaní těší, že titul budou oslavovat právě před Spartou„Jsem samozřejmě rád, že to bude přímo se Spartou, protože zaprvé nic tím pádem nevypustíme a zadruhé to má ten potřebný náboj – je to derby. Pro nás slávisty je to čest, že můžeme zvednout pohár před Sparťany,“ řekl pro oficiální stránky Slavie jeden z hlavních hrdinů celé sezóny Tomáš Souček.

293. derby pražských „S“, to je záruka kvalitní fotbalové podívané! Utkání můžete opět sledovat na stanici O2 TV SportPředzápasové studio začíná již ve 14:30.

Sledujte Finále FORTUNA:LIGY v O2 TV na programech O2 TV Sport a O2 TV Fotbal!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru