Veselý znovu usiluje s Fenerbahce o titul v Eurolize. Uspěje?

Pro Fenerbahce bude velmi důležité, aby se Veselý přiblížil svým nejlepším výkonům z této sezóny. Těm, které zpřetrhalo zranění kolene a následné artroskopická operace z konce ledna letošního roku. Do té doby se mu stalo jen dvakrát, že by v euroligovém zápase nepřekonal hranici 10 vstřelených bodů na zápas. Z 20 utkání. Po zranění se mu to v základní části přihodilo hned čtyřikrát z dalších sedmi střetnutí.

Jenže za základní část se trofeje nedávají. Dávají se za výhru ve Final Four. A i proto Veselý naplánoval operaci tak, aby se stihl nachystat na závěr sezóny. A v play-off už jeho výkony vypadaly lépe. Herně i statisticky.

Nepřehlédněte: Účastníci Final Four Euroligy: Fenerbahce, perfektně vyladěný favorit

Jestliže pár týdnů po operaci bylo na Veselém znát, že jeho tělo, a zřejmě ani mysl nejsou připraveny na 100 %, do play-off už český reprezentant vletěl se svou obvyklou energií a intenzitou. První zápas série play-off proti Žalgirisu mu sice nijak extra nevyšel, ale jeho tým ho nepotřeboval. I tak vyhrál o 33 bodů. V dalších třech zápasech už ale nešel pod 10 vstřelených bodů na zápas. A v zápase číslo 4, který rozhodl o postupu Fenerbahce do finálového turnaje ve Vitórii Gasteiz, byla někdejší 6 draftu NBA už znovu v ráži – 12 bodů, 6 asistencí, 2 doskoky a 3 bloky.

Klíčový hráč v defenzivě i v útoku

V součtu prožívá Veselý ve Fenerbahce další skvělou sezónu. Není jen klíčovým hráčem do obrany, ale jedním z důležitých hráčů v útoku. Letos mu hodně stoupl průměr asistencí na zápas, do toho třetí rok v řadě zlepšil procento střelby trestných hodů. Jestliže bylo v sezóně 15/16 pouze na úrovni 45 %, letos olizovalo úroveň 80 %. Práce na mechanice střelby, na mentální stránce věci a hodiny strávené po trénincích při pilování trestných hodů s Gigi Datomem, vynikajícím střelcem, přinesly ve výsledcích sladké plody.

Tip: Pořiďte si O2 TV Sport Pack a vychutnejte si boj o euroligový titul ve Final Four!

Fenerbahce dobře ví, jak je pro ně Veselý důležitý. I proto se skvělým atletem a vynikajícím skokanem prodloužilo v únoru smlouvu až do roku 2022.

Na restart kariéry v NBA to tedy spíše nevypadá. A nezdá se, že by kvůli tomu Veselý smutnil. Ve Fenerbahce má velmi silnou pozici a fanoušci ho milují. Jeho úžasné atletické schopnosti v Evropě moc hráčů nemá. V NBA je taková věc skoro povinnou výbavou. Jeho největší výsada, kterou nyní má, by se v NBA do mnohé míry neutralizovala.

Navíc Veselý má stále i sám sobě co dokazovat. Jeden titul v Eurolize už sice má, ale o to víc touží po tom, aby nebyl v jeho sbírce jediným. A určitě touží po tom, aby se jeho letošní výkony na Final Four oproti jeho představení loni v jeho milovaném Bělehradu výrazně zlepšily. Loni ve dvou zápasech přispěl jen 11 body při bídné úspěšnosti střelby. Obtížně se dostával do rytmu, v semifinále i finále ho zlobily problémy s fauly. I proto zaznamenal nyní 29letý basketbalista ve finále při prohraném utkání proti Realu Madrid jen 3 body. A i proto Fenerbahce titul loni nezískalo.

Nic takového Veselý nebude chtít letos opakovat…

Kompletní program Final Four odvysíláme živě na O2 TV Sport. Po semifinálových duelech nepřijdete ani o nedělní souboj o bronz a těšit se můžete i na finále, které určí letošní euroligového šampiona!

  • Basketbalová Euroliga – program Final Four:

Pátek 17. května – semifinále
18:00 Fenerbahce Istanbul – Anadolu Efes
21:00 CSKA Moskva – Real Madrid

Neděle 19. května
17:30 o 3. místo
20:30 finále

Představení dalších účastníků Final Four Euroligy:
CSKA Moskva
Real Madrid
Anadolu Efes

Foto: euroleague.net

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Aleš Svoboda Autor článku
Aleš Svoboda
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru