Velká premiéra na O2 TV Sport! Seriál WRC poprvé v historii zavítal do Chile

Po mimořádně náročné zkoušce v Argentině, kde si druhým triumfem v sezoně upevnil vedení v průběžném pořadí šampionátu Belgičan Thierry Neuville, je nyní na řadě druhý z jihoamerických podniků. Nejlepší světoví soutěžáci se budou poprvé prát s velkou neznámou v podobě Chile.

Hornatá země s bezmála osmnácti miliony obyvatel je zatím poslední, která se zařadila mezi podniky mistrovství světa v rallye. Úplným nováčkem v tomto druhu sportu ale není. Chile pořádalo soutěž národního charakteru už od roku 2000 a v sezoně 2016 se organizátoři rozhodli, že svůj závod povýší až do královské kategorie WRC. A to se jim také povedlo.

Co nabídla drsná Argentina? Náročné podmínky, proslulou power stage a triumf Neuvilla

Mix Austrálie a Walesu

A co vlastně fanoušky i samotné jezdce při premiérovém ročníku Chilské rallye čeká? Šestý podnik kalendáře se pojede na šotolině, tratě rychlostních zkoušek vedou hluboko do lesů na cestách běžně využívaných nákladními vozy. Nechybí ani úchvatné výhledy na Pacifik.

„Podle našich informací se můžeme těšit na krásné erzety, jejichž profil je hodně rychlý. Viděl jsem pár sekcí a trochu mi to připomíná Wales, další pasáže mají zase docela dost volné šotoliny s velkými kameny. Je vždy vzrušující dorazit do nové destinace a čelit novým výzvám,“ vyhlíží start úřadující světový šampion a vítěz z Monte Carla a Mexika Sébastien Ogier.

„Chilská rallye se mi svým charakterem zatím jeví jako mix dvou soutěží, je to něco mezi Austrálií a Walesem. Kolem tratí je hodně lesů, pořád se jezdí z kopce a zase do kopce,“ nechal se slyšet Nor Andreas Mikkelsen. „Už se nemůžu dočkat. Je to soutěž, kde jsme ještě nikdy nestartovali. Jediné co o ní víme je, že nás čekají hladké cesty,“ dodal estonský pilot Ott Tänak.

Přes 300 ostrých kilometrů

Centrum soutěže se nachází 500 kilometrů jižně do hlavního města Santiaga v přístavním městě Concepción. Itinerář Chilské rallye zahrnuje celkem šestnáct rychlostních zkoušek o délce necelých 305 kilometrů. Na programu O2 TV Sport odvysíláme v přímém přenosu kromě sobotní 12. erzety také nedělní 14. rychlostní zkoušku a závěrečnou speciálně bodovanou power stage.

Nenechte si atraktivní novinku v prestižním seriálu WRC ujít!

Tip: Přenosy z Chilské rallye si můžete vychutnat se službou O2 TV Sport Pack

Foto: WRC

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru